travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Antigua ve Barbuda

Başkenti : Saint John's
Antigua ve Barbuda
Dili : İngilizce, Antiguan Creole
Para Birimi

:

Doğu karayip doları (XCD)
Dini : Hıristiyan
Önemli Şehirleri : Saint John,All Saints , Liberta, Bolands 

Özet Bilgi
Antigua ve Barbuda, Karayip Denizi'nin doğusunda yer alan iki adadan oluşan bir ülkedir. Haritada batıdan doğuya bakıldığında Küba, Haiti ve Porto Riko gibi üç büyük adanın doğusunda yer alan, kuzeyden güneye uzanmış Küçük Antiller'deki küçük ada ülkelerinden ve Amerika ülkeleri'nden biridir.
Diğer Bilgiler
Tarih :
Yerli halklar MÖ 2400 yıllarında buraya yerleşmişlerdi.

Kristof Kolomb, 1493'teki ikinci seyahatinde adaya çıkmış ve Antigua adını vermiştir. Sonraki yüzyıllarda İspanyol, Fransız ve İngilizlerin arasında el değiştirdi. İngilizler 1667'de Antigua'ya İrlandalı Katolik köleler getirerek burayı koloni yaptılar. Kölelik sistemi 1834 yılında kaldırıldı. Antigua ve Barbuda 1981 yılında, Kanada, İskoçya, İngiltere, Avustralya, Galler ve Yeni Zelanda gibi İngiliz Milletler Topluluğu'na bağlı bir bağımsız ülke oldu.
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.