travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Cayman Adaları

Başkenti : George Town
Cayman Adaları
Dili : İngilizce
Para Birimi

:

Cayman Adaları Doları
Dini : Hristiyanlık
Önemli Şehirleri : Booden Town, Cayman Brac, Little Cayman
Özet Bilgi
Cayman Adaları, Karayipler'de Küba'nın güneyinde Jamaika'nın kuzeybatısında yer alan başlıca 3 adadan oluşan Birleşik Krallık'a bağlı ada topluluğudur. Georgetown en büyük yerleşim yeridir.
Diğer Bilgiler
Tarih
Ada grubu ilk olarak Kristof Kolomb tarafından 10 Mayıs 1503'de keşfedilmiştir. Kolomb gördüğü kablumbağalara itafen adalara Las Tortugas ismini vermiştir. Madrid Antlaşması (1670) adalar, Jamaika Adası ile birlikte resmen İspanya yönetiminden Birleşik Krallık'a geçti ve idari olarak Jamaika'ya bağlı kaldı. Cayman Adaları, 1962'te resmi olarak Jamaika'dan bağımsızlığıı ilan etti.
Coğrafya
Ada topluluğuna bağlı adalar; Grand Cayman, Little Cayman,  Cayman Brac dır. Ayrıca Cayman Brac Papağanı (Amazona leucocephala hesterna) ve Grand Cayman Papağanı (Amazona leucocephala caymanensis) adalara özgü iki Küba Papağanı (Cuban Amazon) alt türüdür. Ayrıca ada topluluğunda "Queen Elizabeth II Botanik Parkı" bulunmaktadır.Adanın en büyük yerleşim yeri Grand Cayman Adası'nın batısında kalan Georgetown 'dur.Cayman Adalarının ekonomisinde, turizm önemli yer tutar
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.