travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Fransız Guyanası

Başkenti : Cayenne
Fransız Guyanası
Dili : Fransızca
Para Birimi

:

Euro
Dini : Hristiyanlık
Önemli Şehirleri : Kourou, Saul, Saint-Georges
Özet Bilgi
Fransız Guyana Denizaşırı İli , Güney Amerika'nın kuzeydoğu kıyısında, Fransa'ya bağlı denizaşırı il. Güneyde ve doğuda Brezilya, batıda Surinam, kuzeydoğuda da Atlas Okyanusuyla çevrilidir. Turksat uyduları oradan fırlatılmıştır ve çoğu uydu da oradan fırlatılmaktadır.
Diğer Bilgiler
Coğrafya
Ülke konum olarak Güney Amerika'da, Kuzey Atlas Okyanusu, Brezilya ve Surinam arasında yer almaktadır. Kıyı kesimlerde görülen yatık kıyı ovaları iç kısımlarda yerlerini tepeliklere ve küçük dağlara bırakmaktadırlar.Ülkenin en yüksek noktası Bellevue de l'Inini Dağıdır(851 m)Ülkede bol miktarda boksit, kereste, altın, kaolin, balık bulunur.
Nüfus
Nüfus artış hızı dünya ortalamalarının oldukça üstünde olan ülkede ortalama yaşam süresi 77.27 yıldır. Nüfusun etnik dağılımı; siyahi ve melezler %66, beyazlar %12, Doğu Hindistanlı, Çinli, Guyana yerlileri %12, diğer halklar %10 olup halkın büyük çoğunluğu Katoliktir.
Ekonomi
Fransız Guyanası, büyük ölçüde madencilik, ormancılık ve balıkçılık sektörlerine dayanan gelişmekte olan bir ekonomidir. Kourou'daki Avrupa Uzay Ajansı'nın roket üssü büyük oranda GSMH ve istihdama katkı yapmaktadır. Kişi başına düşen milli gelir yaklaşık 8,500$'dır. Bölgede işsizlik orani oldukça yüksektir: %26,5. Ayrıca bölgede kaçak göçmenlerin yaşadığı düşünülmektedir.
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.