travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Malavi

Başkenti : Lilongwe
Malavi

Dili : İngilizce,Chewa dili
Para Birimi

:

Kwacha
Dini : İslam
Önemli Şehirleri : Blantyre, Karonge, Lilongwe,Mzuzu, Zomba

Özet Bilgi
Malavi Cumhuriyeti güneydoğu Afrika'da bir ülkedir. Tanzanya, Mozambik ve Zambiya ile komşudur. Ülkenin doğusundaki Malavi Gölü (Nyasa Gölü) yüzölçümün beşte birini oluşturur ve kuzeyden güneye uzanan büyük bir göldür. 1963'te İngiliz Milletler Topluluğu (Commonwealth) üyeliğine giren Malavi, 1964'te bağımsızlığını kazanmıştır. Nüfus yoğunluğu yüksek bir ülkedir. Ülkede yaşayanlardan Chewa 'lar nüfusun büyük bir kısmını oluşturur, Nyanja kabilesi, "Tonga"lar, kulak kesen Zulu kökenli Ngoni'ler, Tumbuka'lar ve çoğunluğu [Othimes kabilesı] olan Yao'lar diğer gruplardır.
Diğer Bilgiler
İklim:
Genel olarak tropikal iklimin etkisi altındadır.Hava sıcaklığı ortalama olarak temmuz ve ağustos aylarında 21°C ekim aylarında ise 29°C’dir.Dolayısıyla en sıcak aylar ekim ve kasım aylarıdır.Aralıktan nisan ayına kadar yağışlar çoktur.Yüksek bölgelerde ise sıcaklık ve yağış farkları fazladır.Yıllık ortalama yağış miktarı 1150 milimetredir.
Ekonomi:
Malavi, dünyanın en az gelişmiş ve en yoğun nüfuslu ülkelerindendir. Nüfusun %85'i kırsal bölgelerde yaşayıp ekonomi ağırlıklı olarak tarıma dayılıdır. Gayrısafî yurtiçi hâsılasının üçte biri ve ihracat gelirlerin %90'ı tarımdan kaynaklanır. Geçmişte Malavi ekonomisi Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve diğer milletlerden oldukça büyük ekonomik yardıma bağımlı olmuştur. En fazla ihraç ettiği ürünler arasında tütün, çay ve şeker kamışı, pamuk, kömür, boksit ve uranyum'dur.
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.