travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Oto Kiralama Hakkında

 • Nasıl rezervasyon yapacaksınız ?

  Online olarak www.travelterminal.net internet sayfamızdan fiyat teklifi alabilir ve isterseniz üç basit adımda rezervasyon yaptırabilirsiniz.

  Unutmayın erken rezervasyon yaptırmanız halinde çok daha ekonomik fiyatlar alırsınız !
 • Aracı nasıl teslim alacaksınız ?

  Rezervasyonunuz anında ilgili ofise iletilir ve sizin için en uygun araç hazırlanır. Rezervasyon bilgileriniz size e-mail ve SMS olarak iletilir.
  Rezervasyon bilgilerinizle ofise gitmeniz yeterli. Havaalanında karşılama olan ofislerimizde üzerinde isminizin yazılı olduğu pageboard ile karşılanırsınız ve otoparkta aracınız size teslim edilir. 
 • Aracı nasıl iade edeceksiniz?

  Kiralama sürenizin sonunda araçla birlikte önceden belirttiğiniz istasyona gitmeniz yeterli. Aracınızı ülke genelinde bulunan istediğiniz istasyona teslim edebilirsiniz. Alış istasyonu ile dönüş istasyonunun farklı olması durumunda oluşacak tek yön ücreti için rezervasyon sorumlusuna danışınız. Kiralama süresince her türlü soru ve sorunlarınız için size bildirilen telefon numarasından yetkili çalışanlarımıza ulaşabilirsiniz.
 • Faturanızı nasıl alacaksınız ?

  Kiralamanın tamamlanmasının ardından kontratınız kapatılır ve en geç yedi iş günü içerisinde faturanız düzenlenir ve posta ile adresinize gönderilir.
  Faturanızı farklı bir adrese veya alıcı ödemeli kargo ile istemeniz halinde rezervasyon esnasında bunu belirtmeniz yeterlidir.
 • Araç Kiralayabilmek için Yaş Sınırı Nedir ?

  Ekonomik grup araçlar için 21 yaş (R.Clio, Hyundai Era,VW Polo vb.)
  Orta grup araçlar için 25 yaş (R.Megane, Fiat Linea,VW Jetta, VW Golf, Mini Cooper vb.)
  Üst grup araçlar için 27 yaş (Ford Mondeo, VW Passat vb.)
  Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak. (BMW, Mercedes C180 vb.) 
 • Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı) Ne kadar Alınmaktadır?

  Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 750 TL, orta ve üst grup araçlar için 1000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilir. (Mercedes E200 serisi araçlar için iki ayrı kredi kartından 1000'er TL provizyon bloke edilir.) 
 • Kiralama için Ehliyet Süresi Ne kadar?

  Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık
  Orta grup araçlar için en az 3 yıllık
  Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak

  Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. 
 • Kiralama Fiyatlarına dahil olan hizmet ve ürünler Nelerdir?

  Sitede gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dahildir:

  * Muafiyetli Kaza Sigortasından Yararlandırma Teminatı,
  Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dahildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, araç grubuna göre değişen tutarlarda kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik cam far) hasarları kapsamaz.

  * Sınırsız kilometre kullanımı, 
  CBAR,PBAR,PBAD,XBAD grupları için günlük 220 km sınır vardır. Aşılan kilometre için 2 TL/km ücret talep edilir.

  * KDV 

  DİKKAT !!
  Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:
  - Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
  - Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
  - Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), - Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
  - Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
  - Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
  - Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
  - Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması, - Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.
  - Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
  - Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
  - Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir.
  - 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.
 • Kiralama Fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler Nelerdir ?

  Kiralama Fiyatlarına dahil olmayan hizmet ve ürünler

  * Tam Kaza Sigortası (Top Cover CDW)
  Kaza durumunda, kiralanan araç grubuna bağlı olarak değişen tutarlardaki kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen 500 TL .'ye kadar olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları vb) müşteri beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır.

  * Lastik Cam Far Sigortası (LCF)
  Aracın camları ve lastiklerinde bir hasar olması risklerini kapsar.

    Muafiyet Tutarı  Muafiyetsiz Kaza Sigortası  Lastik Cam Far Sigortası  Tam Kaza Sigortası 
   CCAR,CCMD,CDMD,CDMR,EDMR,
  IDAD,IDAR,IDMD,IDMR,
  SDMD,SDMR,SWMD
   750 TL  10 TL /gün  7 TL/gün 15TL/gün
   CPAR,FDAD,FDAR,FDMD,FDMR,ICAD,ICAR,
  ICMD,PDAR,PFAD,PLAD,PLAD,PLAR,
  SDAD,SDAR,SVMD,TDAD,TDAR
  ,TDMD,TDMR,XDAR,XSAR, XWMD
   1.000 TL  13 TL /gün  8 TL/gün 19TL/gün
   XLAD,XDAR  1.500 TL  20 TL /gün 12TL/gün 30TL/gün

  * Bireysel Kaza Sigortası (BKS)
  Araç içerisindeki yolcuların tedavi masraflarını limitler dahilinde öder. Kaza ve kişi başına 500 TL tedavi giderleri, 10.000 TL ölüm ve kalıcı sakatlık teminatı içerir. Günlük 7 TL/gün ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz. 

  * Hırsızlık Sigortası
  Aracın çalınması ile sigortanın ödemeyi yapması arasında geçen sürede doğan "iş kaybı tazminatını" teminat altına alır. Günlük 7 TL/gün ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz.

  * Üçüncü Şahıs Sorumluluk Sigortası
  Araçla 3.şahıslara verilen maddi zararlar zorunlu trafik sigortası ile belirlenmiş limitler dahilinde teminat altındadır. Bu limiti kaza başına 100.000 TL'ye kadar çıkartabilirsiniz. Günlük 10 TL/gün ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz. 

  * Tek Yön Ücreti
  Aracın beliritilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. (Lütfen uygunluk için sorunuz)
  0 - 50 km 30.00 TL + km başına 0.30 TL
  0 - 50 km 50.00 TL + km başına 0.30 TL (İstanbul)
  0 - 100 km 50.00 TL + km başına 0.30 TL
  100 - 500 km 100.00 TL + km başına 0.30 TL
  500 km 150.00 TL + km başına 0.30 TL

  * Yakıt
  Araçlar mümkün olduğunca dolu depo teslim edilir ve dolu depo teslim alınmak istenir. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına bağlı olarak %25- %30 arasında bir servis ücreti de eklenerek kiralayandan talep edilecektir. Aracın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi kiralayan açısından çok daha ekonomik olacaktır.

  * İlave Sürücü
  Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 3 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir. 3. sürücüden sonraki her bir sürücü için 5 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir. 

  * Bebek ve Çocuk Koltuğu
  Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir. 

  * Kira Kontratında Değişiklik Talepleri
  Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve üceti mail order ile tahsil edilirek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın rent a car ofislerinden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir. 
  - Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
  - Dönüş istasyonunun değişikliği
  - Araç grubu değişikliği
  - Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
  - Saat Farkı
  Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %20'si kadar bir tutar talep edilebilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir. 

  * Diğer Operasyonel Ekstralar
  Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

  * Rezervasyon Şartları
  İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:
  Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.
  Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası, KDV ve sınırsız kilometre kullanımı dahildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için "Fiyat Koşulları"'nı okuyarak bilgi alabilirsiniz.
  Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında "mail order" veya "hesaba havale" yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir.
  Peşin ödemeli rezervasyonlarda; Yapılmış olan rezervasyonların iptali halinde, aracın teslim alınacak olduğu zamandan en az 72 saat öncesine kadar 40 TL, bu süreden yani 72 saatten daha az kalan sürelerde iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın bir (1) günlük kira bedeli tahsil edilir. İptal bildirimleri yazılı olarak: Faks: +90 212 587 20 20, e-posta:info@travelterminal.net adreslerine yapılmalıdır. 
  Rezervasyon ve kiralama aşamasındaki kiralama gününde bir değişiklik olması halinde günlük kira ücreti %25 artırılarak hesaplanır.
  Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.
  Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir. 
  Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız. 
  Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan "mail order" veya "hesaba havale" ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Nakit ödeme yapılsa dahi kredi kartınızdan kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte 300 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir. 
  Kiralama bedelinin şirketiniz tarafından "faturalama karşılığı ödeme" ( Cari Hesap ) yöntemiyle ödenmesini istiyorsanız Cari Hesap Sözleşmesini doldurup bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir. 
  Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar "Araç Kiralayabilme Şartları", "Fiyat Koşulları" ve "Site Kullanım Şartları"nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir 
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.