travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Otobüs Kiralama Hakkında

 • Nasıl Otobüs Kiralayabilirim ?

  Online olarak www.travelterminal.net internet sayfasından, Başvuru Formu doldurarak, fiyat teklifi alabilirsiniz. 
  yada, 0212 587 22 22 numaralı merkezimizi arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.
 • Şoförsüz Otobüs Kiralayabilir miyim ?

  Otobüs kullanımı ülkemiz kanunlarınca bazı ek belgelere ve şartlara bağlanmıştır. Bu nedenle ehliyeti olan herkesin otobüs kullanması mümkün değildir. Kanuni zorunluluklar, Yolcu emniyeti vb. nedenlerle çok nadir haller ve durumlar haricinde Şoförsüz otobüs kiralanması mümkün değildir. 
 • Kiraladığım Otobüs ile Neler Yapabilirim ?

  Otobüs kiralama, bir yerden bir yere toplu halde taşıma yapmak için tercih edilir. Bu seyahat sadece bir yere ulaşıp geri dönmek için yapılıyorsa buna Transfer denilir. Sadece gidiş tek yön Transfer olabileceği gibi, başlangıç noktasına geri dönebileceğiniz Gidiş Dönüş Transfer de olabilir.

  Kiraladığınız otobüs ile Seyahat ihtiyacınıza göre istenilen taşıma faaliyetini yapabilirsiniz. Kiralama öncesi yapacağınız bu seyahati net olarak bildirmeniz gerekmektedir. Bu bildirdiğiniz seyahatin dışında hareket etmeniz halinde ek ücret ödemek durumunda kalırsınız.

  Gezi ve Tur için Otobüs kiralamasını Ülkemiz kanunlarınca sadece tur yapmaya yetkili Seyahat Acentaları yapabilmektedirler. Bu nedenle Seyahat Acentası değilseniz, Kiralık Otobüs ile Tur veya Gezi yapamazsınız. Bu yönde bir talebiniz var ise, Seyahat Acentanızdan sizin taleplerinize ve grubunuza göre hazırlanmış Grup Tur Paketi satın almanız gerekmektedir. 
 • Kiraladığım Otobüs Arıza Yaparsa Ne Olur ?

  Otobüs teknolojisi ve konforu günümüzde oldukça ilerlemiş durumdadır. Fakat Teknolojideki bu ilerlemenin bir dezavantajı Otobüslerde kullanılan ve gittikçe yükselen teknolojinin Arıza halleridir. Otobüslerin yüksek güvenlik önlemleri, Teknik takip sistemleri, Motor ve bağlantılı ekipmanları 'Beyin' denilen bir mekanizma tarafından yönetilmektedir. Bu sistemlerin herhangi birinde meydana gelebilecek bir aksaklık Otobüsün güvenlik nedeniyle hareket etmesini engelleyebilir. Yada yol şartları nedeniyle otobüsün yürüyen mekanizmasında ani bir problem ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda Otobüs Arıza nedeniyle seyahate devam edemez. Yolculara durum bildirilerek arızanın ne olduğu Teknik servise bildirilir. Teknik servis tarafından otobüsün arızası giderildikten sonra seyahat gecikmeli olarak devam eder. 

  Otobüsün Arızası yerinde tamir edilebilecek kadar küçük ise bir kaç saatlik gecikme ile seyahat kaldığı yerden devam eder.

  Otobüsün Arızasının tamiri uzun sürecek veya serviste yapılacak bir işlem ise; Merkezden yada yakın bir noktadan sağlanacak başka bir Otobüs ile yolcuların seyahatine devam etmesi sağlanır.

  Her halikârda Arıza halleri gecikmeye neden olur. En kısa sürede çözülen arıza dahi yolcuların seyahatini aksatan bir durumdur. Arıza halleri Yolcuları da, Şirketi de zor durumda bırakan ve tahmin edilemeyen özel bir durumdur.
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.