GAP Turu 3Gece 4 Gün (Uçak)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

GAP TURU 

3 GECE 4 GÜN - UÇAKLI  KÜLTÜR TURU

Havayolu ile Gidiş Dönüş & Karayolu transferleri & 3 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik 
& 3 Kahvaltı & 3 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri:
Hareket Noktaları:

  Tur Programı

  1. Gün: İstanbul, Gaziantep, Adıyaman, Kahta


  Sabah 06:3o da Atatürk Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşmamızı takiben 07:40 AtlasJet havayolları İstanbul - Gaziantep uçuşu ile tur progrgamımıza başlıyoruz. Konforlu uçuşumuzu takiben Gaziantep'e varıyor ve aracımızla buluşarak gezimize başlıyoruz. Gezimizde ilk durağımız antik çağın en önemli kentlerinden birisi olan Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan zengin eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Gezimizin ardından yaklaşık 1 saat 30 dakikalık yolculuk sonrası Adıyaman’a ulaşıyoruz. Kommagene Krallığı’nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsü’ne hareket ediyoruz. Dört yöne bakan dört steli gördükten sonra Roma İmparatorluğu’nun efsanevi XVI. Lejyonu’nun inşa ettiği Cendere Köprüsü’nü görerek Kartal Yuvası’nı andıran Kommagene Krallığı’nın kutsal kraliyet tapınaklarının ve idare binalarının bulunduğu Arsemia Antik Kenti’ne vararak Anadolu’nun en büyük kaya yazıtlarından birisini girişinde barındıran Hierotezyon ve üzerinde ünlü Tanrı-Kral Tokalaşma Sahnesi ( Antiochos-Heracles ) ’ni görerek ayrılıyor ve yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık yarım saatlik bir yolculuğun ardından aracımızdan ayrılarak yaya olarak Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. İlk olarak Doğu Terası’nda bizleri bekleyen Tanrı heykellerini gördükten sonra Tören Yolu’nu takip ederek Batı Terası’na varıyoruz. Buradaki heykelleri güneşin batışı eşliğinde izledikten sonra otelimize hareket ediyoruz.
  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


  2. Gün: Kahta, Diyarbakır, Batman, Midyat


  Sabah saat 08:00 de otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, aracımız ile Atatürk barajını Feribot ile geçeceğimiz Siverek ilçesine hareket edyoruz. Feribot ile geçişimiz esnasında baraj gölünü gördükten sonra ortalama 2 saatlik yolculuk sonrası Diyarbakır'’a ulaşıyoruz. Diyarbakır surları gezisi sonrası Bismil ve Batman üzerinden, Ilısu Barajı’nın suları altında kalma tehlikesi olan Hasankeyf’e varıyoruz. İpek Yolu’nun Dicle üzerindeki geçiş noktası olmasından dolayı kesintisiz imar gören Hasan Keyf’te; Artuklu, Eyyubi ve Osmanlı izlerini görmek için yeni köprünün yanında fotoğraf molası veriyoruz. Buradan Artuklu Köprüsü başta olmak üzere tüm “Hasan Keyf”i seyrettikten sonra keyifli bir yolculuğun ardından Gercüş üzerinden Midyat’a hareket ediyoruz. Metropolitlik merkezi ve bölgenin en büyük manastırı olan Mor Gabriel Manastırı gezisi ardından yöresel mimarinin en güzel eserlerinden biri olan Sıla dizisinden aşina olduğunuz Midyat Konukevi’ni geziyoruz. “Telkari” Pazarında ( Gümüşçüler Çarşısı ) verilen kısa mola sonrası otelimize yerleşme.
  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


  3. Gün: Midyat, Mardin, Şanlıurfa


  Sabah saat 07:00 de otelimizde aldığımız kahvaltının ardından kısa bir seyahat ile Mardin’e ulaşıyoruz. Mardin Eski Şehir Meydanı’nda aracımızdan inerek yaya olarak Mardin gezimize başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Yaya olarak yapılacak gezide sırasıyla Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Zinciriye Medresesi, gördükten sonra öğlen yemeği için Mardin’de serbest zaman. Yemekten sonra ilk durağımız Deyrulzaferan Manastırı olacak. Manastırın gezilmesi sonrası Kasımiye Medresesi’ni de ziyaret ederek Mardin’den ayrılıyoruz. Yaklaşık iki saatlik keyifli yolculuğun ardından Şanlıurfa’ya varıyoruz . Urfa gezi programımıza güzergahımız üzerinde bulunan Harran’dan başlıyoruz. Geleneksel Harran mimarisi olan Karınca Evlerde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip yorgunluk atıyoruz. Daha sonra dünyanın ilk üniversitesi olan Harran Üniversitesi, Ulucamii, Rasathane ve Şehir Surlarını görerek Harran’dan ayrılıyoruz. Şehir sınırları içinde kalan 14 peygamber ziyaretinden en önemlisi olan İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağarayı, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü ve Balıklı Göl’ü gördükten sonra otelimize varıyoruz.
  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası isteyenler yörenin kültürünü yansıtan Sıra Gecesi’ne ( Ekstra ) katılabilirler.


  4. Gün: Şanlıurfa, Gaziantep, İstanbul


  Sabah saat 07:00 de otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, 1 saat 30 dakikalık bir seyahat ile “Karagül” anlamına gelen Halfeti’ye varıyoruz. Burada teknemize (ekstra) binerek Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rumkale’ye hareket ediyoruz. Karayolu bulunmayan Rumkale’yi tekne ile gezdikten sonra tekrar iskeleye dönüyoruz. İskeleden hareket ile 1 saat 20 saatlik keyifli yolculuğun ardından Gaziantep'e varıyoruz. Kale-i füsus, bakır müzesi gezisi sonrası bakırcılar çarşısı ve elmacı pazarını gezip Akşam'a doğru tur programımızı sonlandırarak Gaziantep havalimanına hareket ediyoruz. Check in işlemlerimizi tamamladıktan sonra 19:40 AtlasJet Gaziantep - İstanbul uçuşu ile İstanbul'a dönüş seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. Yeni bir tur programında görüşmek üzere İstanbul Atatürk Havalimanı İç Hatlar Geliş Terminalinde sizlerle vedalaşıyoruz.


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  İstanbul - Gaziantep İç Hat Atlas Jet Gidiş Seyahati
  Gaziantep - İstanbul İç Hat Atlas Jet Dönüş Seyahati 
  Gidiş Dönüş Ulaşım hizmetleri
  Araç içi İkramlar,
  Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  1 gece Kahta 'da Otel konaklaması
  1 gece Midyat 'da Otel konaklaması
  1 gece Şanlıurfa 'da Otel konaklaması
  Otellerde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
  Otellerde alınan 3 Akşam Yemeği
  Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  4 adet Öğlen Yemeği
  Kişisel harcamalar,
  Aşağıda belirtilmiş olan Ekstra hizmet ve müzeler,

  Harita

  Hava Durumu

  GAZIANTEP GAZIANTEP

  Fiyatlar

  Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

  15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
  Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
  Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

  1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
  2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
  3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
  4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
  5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
  6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

  Yorumlar


  GAP Turu 3Gece 4 Gün (Uçak) Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Tur Genel Detayları ve Uyarılar

   * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

   * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

  * Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

  * Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

  * Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

  * Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

  * Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

  * Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


  İptal Şartları

  * Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

  * Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

  * Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.