Adana Mersin Tarsus Turu (Uçak)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ADANA MERİN TARSUS TURU 

1 GECE 2 GÜN - UÇAKLI  KÜLTÜR TURU

Havayolu ile Gidiş Dönüş & Karayolu transferleri & 1 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik 
& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri: 14 Kasım
Hareket Noktaları:

  Tur Programı

  1. Gün: İstanbul - Adana Uçuşu


  Mersin,Kanlı Divane,Kız kalesi,Üç Güzeller,Cennet-Cehennem,Silifke Kalesi,Kız Kalesi,Göksu Deltası,Boğsak Koyu
  Değerli misafirlerimiz İstanbul-Adana uçuşunun ardından hava alanından hareketle Mersin merkezi ve sahil bandını panoramik geziyle geçerek  Silifke’ye doğru yola devam ediyoruz. İlk olarak antik dönem ve Helenistik dönemin iç içe geçtiği Büyük İskender’in komutanlarından Selevkos‘un kurduğu uygarlık Selevkos’un izlerini sürüyor Kanlı Divane Antik Kenti'ne varıyoruz. Kaya Kabartmaları, Kiliseler, Ölüm Kulesi, Mezar yapıları ve diğer anıtsal eserleri geziyoruz.  Silifke-Kız Kalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Deniz kenarında dış kalede yapılan tanıtımın ardından  denizin ortasına inşa edilmiş meşhur Kızkalesi’ni fotoğraflıyoruz. Akabinde balık restaurantlarıyla ünlü mitolojik kasaba Narlıkuyu’ya ulaşıyoruz. Burada bizi inanılmaz bir görsel şölen ve tarihin gizemli mistik kalıntısı 3 Güzeller Mozaiği bekliyor. Ardından yörük kültürünün izlerini takip ederek Narlıkuyu kasabasının üst taraflarına çıkıyoruz. Burada eşsiz Akdeniz manzarası eşliğinde yörük çadırlarında  bölgenin sizin için özel hazırlatılmış "sıkma", "bazlama" ,"tantuni", "yayık ayranı" gibi lezzetleriyle hafızalarınızda yer edecek öğle yemeğini alıyoruz. (extra) Yemek sonrası ilk durağımız  Zeus Tapınağı, Cennet - Cehennem Obrukları ve Sarkıt ve Dikitleriyle ünlü Dilek Mağarası (Astım Mağarası)'dır. Doğası,şehri ikiye bölen Göksu Irmağı, farklı zengin  kültürüyle mutlaka ziyaret edilmesi gereken Silifke şehrine geçiyor, panaromik olarak bölgeyi,kenti görebileceğimiz antik kaleye çıkıyoruz. Ardından turumuzun ilk gününün son  noktası Silifke’nin Taşucu sahil mahallesine geçiyor ve yine bir doğa harikası Göksu deltasında,kuş gözlem kulelerini ve denizle birleşen gölün enfes manzarasını göreceğimiz gezimizi gerçekleştiriyoruz. Deniz ürünleri ve balık restaurantlarıyla meşhur mersin sahil kasabalarından korunmuş bakir doğasıyla,koyun eteklerine kurulmuş Boğsak köyüne geçiyoruz. Bölgenin en meşhur restaurantında kalamarın,karidesin,balığın yeniden anlamlandığı,ızgara çeşitlerinin de alternatif oluşturacağı akşam yemeğimizi alıyoruz.
  Konaklama için oteleimize geçiyoruz.


  2. Gün: Tarsus,Kleopatra Kapısı,St. Paul Kuyusu, Tarsus Evleri, Nusret Mayın Gemisi, Tarsus Şelaleri, Yedi Uyurlar Mağarası (Eshab-ı Keyf Mağarası),Adana, Taş Köprü, Ulu Camii, Adana Etnografya Müzesi, Seyhan Barajı,Adana-Istanbul Uçuşu


  Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından verimli topraklarında bin bir meyve,sebzenin yetiştiği  aynı zamanda yine bu topraklarda insanlık tarihi adına zengin bir kültür saklayan Tarsus’a geçiyoruz. Gezimizin ilk durağı Tarsus merkeze varıyoruz. Merkezde  Kleopatra Kapısını otobüs içerisinden görüyor ve fotoğraflıyoruz. Doğduğu yerin Tarsus olduğuna inanılan ve hristiyanlığın yayılmasında önder kabul edilen,St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Akabinde eski Tarsus sokaklarında geziyor, mimarisiyle isim yapmış Tarsus evlerini fotoğraflıyoruz ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın yanından geçiyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Oradan Tarsus’un ünlü lezzeti havuç cezeryelerinin satıldığı mağazaya uğruyoruz. Sonraki gezi noktamız Türk tarihinde büyük yere sahip,Çanakkale Savaşı’nın unutulmazlarından,restore edilmiş Nusret Mayın Gemisini geziyoruz. Akabinde biraz da nefes almak ve öğle yemeği almak için Tarsus Şelaleleri’ne geçiyoruz. Burada verilen serbest zaman ve çay molası ardından, Eshab-ı Keyf Mağarası’nı ziyaret ediyoruz.  Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz . Dönmeden önce Adana gezimizi de gerçekleştirmek adına sırasıyla Adana Etnografya Müzesi’ni  Meşhur Taşköprü’yü , Büyük Saat Kulesi’ni, Ulu Camii ve Külliyesi ile ardından Seyhan Barajında vereceğimiz mola ile gezilerimizi tamamlıyoruz. Uçuştan önce şehirde serbest zaman molası veriyoruz ve sonrasında  hava alanına geçiyoruz. Bir sonraki Travel Terminal programında görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Gidiş-Dönüş Uçak seyahati
  Lüx otobüsler ile geziler
  Araç içi İkramlar,
  1 Gece Otel Konaklaması,
  1 Sabah Kavaltısı ( Otelde Açık büfe )
  1 Akşam yemeği (Boğsak'ta restaurantta ya da Otelde Açık büfe )
  Profesyonel Rehberlik
  Paket Tur Seyahat Güvence Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Öğlen yemekleri, 
  Müze giriş ücretleri veya Müze Kart
  Kişisel harcamalar ve Otelde alınan ekstralar

  Harita

  Hava Durumu

  ADANA ADANA

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  14.11.2020 4* OTELLER VB.950.00 TL1250.00 TL 950.00 TL--Taksitler »

  Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

  15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
  Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
  Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

  1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
  2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
  3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
  4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
  5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
  6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

  Yorumlar


  Adana Mersin Tarsus Turu (Uçak) Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Tur Genel Detayları ve Uyarılar

   * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

   * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

  * Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

  * Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

  * Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

  * Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

  * Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

  * Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


  İptal Şartları

  * Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

  * Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

  * Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.