Doğu Karadeniz Turu 6Gece 7Gün (Uçak)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

DOĞU KARADENİZ TURU

6 GECE 7 GÜN - UÇAKLI  KÜLTÜR TURU

 6 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik & 6 Kahvaltı & 6 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri:
Hareket Noktaları:

  Tur Programı

  1. Gün: İstanbul - Trabzon - Sümela Manastırı - Zigana Geçidi - Maçka


  Sabah 08.00’ da Trabzon ’a inişimizin ardından, turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı 'nı ziyaretle turumuza başlıyoruz. Sümela Manastırı 'nın ardından, Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek Maçka ilçesi ’ne ulaşıyoruz. Çam ormanlarının içinde yapacağımız keyifli yürüyüşlerin ardından; Maçka’ nın üzerinden Zigana dağına doğru hareket ediyoruz. Zigana Dağı sırtlarında bulunan Hamsiköy ’de vereceğimiz sütlaç molası sonrası tarihi Zigana Geçiti ’nden geçiyoruz. Turumuzu tamamlamamızın ardından, Maçka’ daki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Maçka’ da..


  2. Gün: Maçka - Uzungöl - Lustra - Karaster - Fırtına Vadisi - Ayder Yaylası


  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından; Maçka’ dan ayrılıyor ve yayla turlarımıza ilk olarak Haldizen Vadisi 'nde bulunan Uzungöl 'e ulaşıyoruz.Uzungöl 'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına ulaşıyoruz.2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor soğuk yayla ayranlarımızı içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl ’e ulaşıyoruz.Burada aracımıza binerek Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz.Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Fırtına Vadisi 'ne ilerliyoruz Ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına Vadisi kenarındaki muhlama ve laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından arzu eden misafirlerimiz Fırtına Deresi 'nde Rafting yapabilirler.Ardından 1250 metrede bulunan Ayder Yaylası 'na varıyoruz.Gelintülü Şelalesi, Kalegon bölgesi ve serbest zamanlarımız ardından Ayder’ de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Ayder’ de..


  3. Gün: Ayder Yaylası - Yürüyüş


  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından; Ayder ve çevresinde bulunan yaylalardaki serbest zamanımızda yürüyüşler yapabileceğiz. Doğa yürüyüşlerimizin ardından Ayder’ deki otelimize dönüyoruz. Geceleme Ayder’ de..


  4. Gün: Ayder Yaylası - Camili ( Machael ) - Hopa


  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından; üç tarafı Karçal dağ silsilesi, bir tarafı Gürcistan sınırı ile çevrelenmiş doğal olarak izole olmuş Camili – Machael’ e gidiyoruz. Genetik özelliği bozulmamış saf Kafkas Arısı ve türce zengin bitki örtüsü ile bizi karşılayacak olan bölgede yapacağımız keyifli yürüyüşlerin ardından Hopa’ daki otelimize geçiyoruz. Geceleme, Hopa’ da..


  5. Gün: Hopa - Sarp Sınır Kapısı - Batum - Şehir Turu


  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz.İlk olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi ve kale içerisinde bulunan antik harabeleri ziyaret ediyoruz.Ardından Batum ’a varıyor ve Ayvazowski,Garapetyan,Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı 'nı geziyoruz.Ardından 1880’li yılların başında Rus Botanikçi Dr. Krasnow tarafından 6 bin dönümlük bir arazi üzerinde kurulan Batum Botanik Park ’ında Kuzey Amerika, Avustralya, Kore ve Japonya bitki ve çiçeklerin yer aldığı bölümlerini geziyoruz.Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanlarda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkanı bulduktan sonra Sarp sınır kapısından giriş yaparak Hopa 'da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


  6. Gün: Hopa - Trabzon


  Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Sarp sınır kapısına, çok yakın bir sahil ilçesi olan Hopa gezimizi tamamlamamızın ardından; otelimize yerleşmek üzere Trabzon’ a doğru yola çıkıyoruz. Geceleme Trabzon’ daki otelimizde.


  7. Gün: Trabzon Şehri Turu - İstanbul


  Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından; Trabzon şehir turumuza Ulu Önder Atatürk’ ün Trabzon’ u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’ in yaptığı Tunceli planı ve vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon ’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan 'Trabzon Ayasofya Müzesi' ni geziyoruz. Trabzon’ un meşhur Telkarilerinden satın aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Trabzon Turumuzu tamamlıyor; akşam uçağıyla İstanbul’ a dönüş için yola çıkıyoruz.


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

    İstanbul - Trabzon - İstanbul Uçak Biletleri
    Havalimanı Karşılama ve tüm tur boyunca ulaşımlar.
    6 gece Hotel konaklaması
    Otellerimizde alınan 6 Sabah kahvaltısı
     Otellerimizde alınan 6 Akşam yemeği 
     Profesyonel Rehberlik hizmeti
    Zorunlu seyahat sigortası.

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Öğle yemekleri. 
  Kişisel Harcamalar
  Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri.
  Otobüslerin çıkamadığı yayla vb. yerlere minibüsler ile ulaşım hizmetleri

  Harita

  Hava Durumu

  TRABZON TRABZON

  Fiyatlar

  Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

  15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
  Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
  Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

  1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
  2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
  3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
  4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
  5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
  6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

  Yorumlar


  Doğu Karadeniz Turu 6Gece 7Gün (Uçak) Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Tur Genel Detayları ve Uyarılar

   * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

   * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

  * Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

  * Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

  * Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

  * Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

  * Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

  * Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


  İptal Şartları

  * Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

  * Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

  * Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.