Doğu Karadeniz Yayla Turu (Uçak)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU

7 GECE 8 GÜN - UÇAKLI  KÜLTÜR TURU

 6 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik & 6 Kahvaltı & 6 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri:
Hareket Noktaları:

  Tur Programı

  1. Gün: TRABZON – UZUNGÖL - RİZE- ÇAMLIHEMŞİN- AYDER YAYLASI ZİRKALE


  Sabah uçuşuyla beraber Trabzona varıyoruz. Keyifli bir sabah kahvaltısından sonra TRABZON şehir içi gezimizi yapıyoruz; ATATÜRK KÖŞKÜNÜ, AYASOFYA MÜZESİNİ geziyoruz. (Sümela Manastırı tadilat dolayısıyla kapalı olup açıldığı takdirde ziyaret edilecektir. ) Trabzondan ayrıldıktan sonra Uzungöl 'de kısa bir fotoğraf molası veriyor ve ardında Rize'ye ulaşıyoruz. Botanik Bahçesi – çay alışverişi, bir de demli Rize çayı molasından sonra Rize’den ayrılıyoruz. Fırtına ve Hala derelerinin açtığı derin vadiler içinde yolculuk yaparak, ÇAMLIHEMŞİN’e gidiyoruz. Yol boyunca Karadeniz’in doruklara kurulmuş en güzel konaklarını, tüm ihtişamı ile görüyoruz. Ardından Ayder yaylası'na ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ayder yaylası'nda Otelimizde


  2. Gün: AYDER YAYLASI - ZİRKALE - GOBACA YAYLASI


  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Kaçkar dağlarının derinliklerinde bulunan çok az bilinen yaylalara doğru yol alıyoruz.   Kommenoslar ve sonra Osmanlılar döneminde önemli bir kale olan ZİRKALE‘yi (Kale-i Zir) geziyoruz. Konaklama için Gobaca yaylasına çıkıyoruz. Otelimize yerleşmemizi takiben akşam yemeği ve konaklama Gobaca Dağ Evi'nde


  3. Gün: ÇAT- ELEVİT – POKUT YAYLALARI


  Sabah bir bulut denizini seyrederek kahvaltı ediyoruz. Ardından PALOVİT ŞELALESİ’ne gidiyoruz. Dileyenler araçla geliyorlar. ÇAT YAYLASI, ELEVİT YAYLASI, POKUT YAYLASI derken sonsuz bir gökyüzünün altında geçen günümüz hızla akıp gidiyor… Yerel yaşamla tanışıyor, zengin biyolojik çeşitliliğe tanık oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz yine pansiyonumuzda…


  4. Gün: HOPA- BORÇKA / KARAGÖL –MACAHELA


  kahvaltısından sonra tekrar Çamlıhemşin’e iniyoruz. Karadeniz sahil yolundan giderek, Hopa’dan geçiyor ve ARTVİN’e doğru ilerliyoruz. Öğle yemeğimizi Anadolu’nun en güzel göllerinden biri olan BORÇKA KARAGÖL’de yemeyi planlıyoruz. Hava muhalefeti olursa Borçka da yiyebiliriz. Muhteşem güzellikte ormanların içinden geçerek ulaştığımız Karagöl etrafında yürüyüşler yapıyoruz. Bu keyifli turun ardından MACAHEL’e hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Macahel Köylerinden EFELER’de Dedaena Pansiyon’da…


  5. Gün: MARAL ŞELALESİ- CAMİLİ – ARTVİN- ŞAVŞAT


  Doğal bir kahvaltı yapıyoruz ve ardından bol yürüyüşlü programımıza başlıyoruz. Anadolu’nun tek YAĞMUR ORMANI bölgesi burası. Yıllık yağış 3200 mm. ve sürekli bağıl nemin egemenliği altında olan bir cennet! UNESCO’nun korunması zorunlu alanlardan biri olarak ilan ettiği bu bölge, tek kelime ile büyüleyici. İlginç flora çeşitliliği, anıt ağaçlar, derelerde oynaşan kırmızı pullu alabalıklar, Kafkas arılarıyla üretilen saf Macahel balı gibi yöresel zenginliklerle tanışıyoruz. İnanılmaz bir görsel şölen içinde MARAL ŞELALESİ’ne gidip geliyoruz (yaklaşık 2 saat gidiş ve 2 saat dönüş olmak üzere 4 saatlik orta dereceli bir yürüyüş ). Sonra Macahela’ya veda ederek yine Borçka üzerinden Artvin’e ulaşıyoruz. Artvin’de şehir turu ve Tufaiyeli dondurma molası sonrasında ŞAVŞAT’’a doğru yola devam ediyoruz. Konaklama LAŞET Tesislerinde.


  6. Gün: ARDAHAN - KARS – ANİ


  Sabah erkenden kahvaltı ederek Kars’a hareket ediyoruz. Zamanında kalabalık bir nüfusu barındıran Ani Antik Kentini geziyoruz. Ardından Kars merkeze doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Öğlen Yemeğinin ardından Kars Şehir turuna başlıyoruz. Farklı tarzdaki mimari yapılarıyla bize görsel bir şölen sunan gezimizden sonra meşhur Kars Peynirlerinin ve Balının tadına bakmak için alışveriş molası veriyoruz. Konaklama Simer Otel.


  7. Gün: KARS-İSTANBUL DÖNÜŞ


  Sabah kahvaltısın ardında misafirlerimizin Tren istasyonuna transfer edilmesini takiben Kars - Ankara Doğu Ekspresi seyahatimize başlıyoruz.  ( Tren ile dönüş yapmak istemeyen misafirlerimiz havalimanı transferlerini takiben uçakla İstanbula dönüşlerini gerçekleştiriyorlar )


  8. Gün: KARS-İSTANBUL Doğu Ekspresi Tren Seyahati


  Kars - Ankara Doğu Ekspresi seyahatimizin sabah saatlerinde Ankara Garında sona ermesini takiben. YHT seferi ile Ankara - Eskişehir - İstanbul dönüş seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. İstanbul Pendik garında öğleden sonra saatlerinde seyahatimiz sona eriyor.


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  İstanbul - Trabzon THY Gidiş Ulaşımı
  Tercihli Dönüş Seyahati  1 gece konaklamalı Tren seyahati
  veya Kişibaşı 100 TL Ücret Farkı ile Havayolu ile dönüşimkanı
  Havalimanı karşılama hizmeti
  6 Gece belirtilen Otellerimizde Konaklama
  Otelde alınan 6 Sabah Kahvaltısı
  Otelde alınan 6 Akşam Yemeği
  Tur süresince Minibüs ile Ulaşım
  Rehberlik
  Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
  Yemeklerdeki içeçekler(çay,ayran)

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Program dışı alınan yiyecek ve içecekler
  Tüm Öğlen yemekleri
  Bahşiş ve diğer harcamalar
  Kişisel Harcamalar

  Harita

  Hava Durumu

  TRABZON TRABZON

  Fiyatlar

  Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

  15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
  Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
  Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

  1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
  2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
  3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
  4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
  5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
  6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

  Yorumlar


  Doğu Karadeniz Yayla Turu (Uçak) Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Tur Genel Detayları ve Uyarılar

   * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

   * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

  * Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

  * Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

  * Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

  * Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

  * Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

  * Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


  İptal Şartları

  * Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

  * Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

  * Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.