Konya Mevlana Sille Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

KONYA HZ.MEVLANA SİLLE TURU 

2 GECE 2 GÜN - KÜLTÜR TURU

Otobüs ile Gidiş Dönüş & 1 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik 
& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası
Tur Ücretlerine Dahildir.

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri:
Hareket Noktaları:
  • 0. Beylikdüzü (21:00)
  • 1. Avcılar (21:15)
  • 2. Bakırköy (21:45)
  • 3. Cevizlibağ (21:50)
  • 4. Mecidiyeköy (22:15)
  • 5. Kadköy (22:30)
  • 6. Yenisahra (22:45)
  • 7. Esenkent (22:50)
  • 8. Pendik (23:00)
  • 9. Çayırova (23:15)

 Detaylı Durak tarifleri için Tıklayınız....

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - KONYA GİDİŞ SEYAHATİ ( GECE YOLCULUĞU )

 GİDİŞ SEYAHATİ İstanbul’dan gece belirlemiş olduğumuz noktalardan hareketle gece yolculuğu yaparak, İzmit, Adapazarı, Bolu, Ankara üzerinden sabah erken saatlerde Konya’ya ulaşıyoruz. 


2. Gün: KONYA ŞEHİR GEZİSİ, HZ MEVLANA TÜRBESİ, SEMA TÖRENİ

Sabah araç içerisinde kahvaltı ikramlarımızı aldıktan sonra Konya’ya ulaşıyoruz. Konya Turumuzda Alaeddin Cami ve Kümbeti , Karatay Çini Eserleri Müzesi , Mevlana Müzesi , Konya Selimiye Camii , Şems-i Tebrizi Türbe ve Mescidi, Üçler Mezarlığı , Meram Bağları ve Tavus Baba Türbesi, İnce Minare Koyunoğlu Müzesi gezilip görülecek yerler arasında. Gezi bitiminde otelimize yerleşiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam saatlerinde tekrar buluşuyor ve otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Sema Töreni'ne katılmak üzere Mevlana Gösteri Merkezine gidiyoruz. Yaklaşık birbuçuk saat sürecek olan Sema Törenini izliyoruz. Gece programımızı sonlandırarak tekrar otelimize dönüyoruz. Konaklama Konya merkezde otelimizde.


3. Gün: KONYA ŞEHİR GEZİSİ, SİLLE KÖYÜ, KONYA - İSTANBUL DÖNÜŞ SEYAHATİ

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısından sonra Sille ’ye hareket ediyoruz. Eski bir rum köyü olan Sille ’de bulunan ve Rum yerleşimlerinde sıkça gördüğümüz taştan yapılmış evler, Kapadokya bölgesinde görmeye alışık olduğumuz kayalara oyulmuş evler ve kiliseler oldukça güzel görüntüler sunarlar. Burada bulunan Hacı Ağa Hamamı ve Müzesi, Osmanlı köprüleri, binlerce yıl öncesine ait kaya mezarları ve 1500 yıl önce yapılmış olan Aya-Elena Kilisesi göreceğimiz eserler arasında. Burada gerçekleştirdiğimiz kısa geziden sonra dönüşe geçiyoruz.
 DÖNÜŞ SEYAHATİ güzergahımızı kullanarak gece saatlerinde İstanbul ’a ulaşıyoruz. İstanbul ’da buluşma noktalarımızda sizlerle tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz...


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Lüx otobüsler ile Gidiş Dönüş Ulaşım,
 Araç içi İkramlar,
 1 Gece Otel Konaklaması,
 1 Sabah Kahvaltısı ( Lunch Box kahvaltı paketi )
 1 Sabah Kavaltısı ( Otelde Açık büfe )
 1 Akşam yemeği ( Otelde Açık büfe )
 Sema Gösterisi, / ( Şeb-i Arus Turlarında Tören Bileti )
 Profesyonel Rehberlik
 Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 Öğlen yemekleri
 Kişisel harcamalar 
 Otelde ve Molalarda yapılan alışverişler,
 Müze giriş ücretleri ( Ödeme sırasında seçilmelidir. )
 İptal İade Güvence Paketi ( Ödeme sırasında seçilmelidir. )

Konaklama Otelleri

 

Baykara Hotel - Konya 

Baykara Otel 60 da 140 Yatak kapasitelidir. Tüm odalarında; duş, wc, telefon, internet bağlantısı, merkezi ısıtma mevcuttur.
Baykara Otel, Konya şehir merkezinde olup, Hz. Mevlana Türbesine yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.

Harita

Hava Durumu

KONYA KONYA

Fiyatlar

Bu Turumuz için Özel Grup talebinde bulunabilirsiniz. 

15 Kişi ve üzeri talepler Özel Grup olarak kabul edilir.  
Telefon ile Grup talebi ; 0212 587 22 22 / 0532 562 08 09 arayınız.
Online Grup Talebi       ; Aşağıdaki şekilde bize talebinizi iletiniz.

1. Tur Fotoğrafının üzerinde bulunan GRUP REZERVASYON sekmesine tıklayınız.
2. ADI SOYADI - TELEFON - E POSTA Bilgilerinizi doldurunuz.
3. MESAJINIZ bölümüne talep ettiğiniz detayları yazınız. ( Tur başlangıç tarihi, Kişi sayısı vb. )
4. Formun altında gördüğünüz güvenlik rakamlarını yazın ve Aramayı kaydet butonuna tıklayıp talebi sonlandırın. 
5. Form bize ulaştıktan sonra size dönüş sağlanacaktır.
6. Grubunuzun kişi sayısı ve tarihinize göre size ayrıca fiyatlandırılma yapılacaktır.

Yorumlar


Konya Mevlana Sille Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Tur Genel Detayları ve Uyarılar

 * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 * Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 35 kişi olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda Otobüs sınıfı araç hareket etmektedir.

* Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Tumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır. 

* Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

* Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

* Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz. 

* Mücbir sebep olarak belirlenmiş ve/veya zorunlu nedenler dolayısıyla Programın planlanmış rotasının değişmesi neticesinde giriş yapılamayan müze ve/veya giriş ücreti bulunan ören yerlerine ait ücretler misafirlerimize iade edilir. Değişiklik zorunluluk nedeniyle yapıldığı için kusur sayılmaz ve misafirlerimize tazminat hakkı doğmaz.

* Tur Rehberimizin tur sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine misafirlerimizin uymamaması sonucu, tur programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde acentamız sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


İptal Şartları

* Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  14 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

* Uçak veya Tren seyahati bulunan Yurtiçi Turlarda ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. 

* Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti konaklamalı turlar için 25 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.