Serindere Kız Kulesi Yürüyüş Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

SERİNDERE KIZKULESİ YÜRÜYÜŞ TURU

(Tur tarihini seçip Rezervasyon yapabilirsiniz....)

Yürüyüş Mevsimi: İlkbahar, Yaz
Toplam Yürüyüş Mesafesi ve Süresi: 7 km – 3 saat
Zorluk Derecesi: 3 (ORTA) 
İstanbul’dan Uzaklığı: 125 km.

Tur Hareket Detayları

Tur Tarihleri: 21 Temmuz
Hareket Noktaları:

   Detaylı Durak Tarifleri için Tıklayınız....

  Tur Programı

  SERİNDERE KIZ KULESİ YÜRÜYÜŞÜ

  Kocaeli ilinin Yuvacık ilçesine bağlıdır. Bölge genel olarak yapı ve yaşam itibariyle Karadeniz’in bir uzantısıdır. İnönü Yaylası ve Kartepe’den gelen sular burada birleşerek Serindere’yi oluşturur ve Yuvacık baraj gölüne dökülür. Bu vadiyi çevreleyen yükseltiler içerisinde Kız Kulesi (Kalesi) olarak bilinen tepe ile Büyükkaya olarak bilinen tepe görkemli yükseltilerdir.

  Günün Programı: Aracımızla Yuvacık Barajı’nın karşı kenarından biraz yukarılara Doğuya doğru yükselerek, saat 11.00’da yürüyüş başlangıç noktası olan Serindere Örnek Köy Alabalık Tesisine ulaşacağız. Burada aracımızdan inerek yürüyüş öncesi hazırlığımızı tamamlayıp, doğa rehberlerimizden gerekli yürüyüş bilgilendirmesini alarak düdük sesiyle birlikte yürüyüşümüze başlayacağız. Yürüyüşümüz direkt olarak vadi içerisine doğru, sulara girmeden önce HES yanından sonra da soldan doğru yükselerek su borusu hattının 100 metrelik tüneline girerek devam edecek. Burada Serindere Vadisi yürüşümüzün tersinden başlayacağız. Tünel den çıktıktan kısa süre sonra doğuya, Sultaniye Köyü yönüne doğru ilerleyip, buradan Kız Kulesi’ne doğru da 1,5-2 saatlik bir yürüyüşle dik eğim çıkacağız. Bu yürüyüş manzaraya değecek bir yürüyüş olacak. Dönüş yine aynı hat üzerinden olacak.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   Gidiş-dönüş ulaşım
   Araç içi ikramlar ( su )
   Öğle Yemeği  (Kumanya Paketi verilmektedir. )
   Rehberlik
   Doğada ihtiyaç duyulabilecek bilgiler eğitimi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   Yolculuk süresince alınan ekstra yiyecek ve içecekler,
   Sabah kahvaltısı,
   Kişisel yiyecek ve çeşitli alışverişler,

  Harita

  Hava Durumu

  KOCAELI KOCAELI

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  21.07.201890.00 TL90.00 TL 90.00 TL-Taksitler »

  Yorumlar


  Serindere Kız Kulesi Yürüyüş Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  YÜRÜYÜŞÇÜLERİN GETİRMESİ GEREKEN MALZEMELER
  Önemli Uyarı : 
  Bu turumuz bir doğa yürüyüşüdür. Tüm katılımcılarımızın Tur günü, aşağıdaki donanımlara sahip olarak gelmelerini önemle rica ederiz. Bu teknik ekipman ve donanımların bazıları yürüyüş günü kullanılmaz fakat Acil durumlarda hayati derecede önemli ekipmanlaradır. Yürüyüş günü gerekli asgari donanım ve fiziki şartlara sahip olmayan katılımcılarımız Grup Güvenliği nedeniyle yürüyüşe dahil edilmez.

  Dört Mevsim Yanınızda Olması Gereken Malzemeler 
  1. 25-30 lt. hacimli sırt çantası 
  2. Yürüyüşe uygun bot (doğaya çıkıldığında bot gereklidir) 
  3. Yürüyüşe uygun giyim (sentetik giyim tercihimizdir) 
  4. Kafa feneri 
  5. Düdük 
  6. Varsa, çok maksatlı pense veya çakı 
  7. Şapka 
  8. Güneş gözlüğü 
  9. Yedek çorap 
  10. Rüzgarlık
  Sonbahar ve Kış Mevsimlerinde Gerekli Ekstra Malzemeler: 
  11. Bere 
  12. Eldiven 
  13. Tozluk 
  14. Yağmurluk veya panço 
  15. Yedek tshirt 
  16. Polar anorak 

   

  Tur Genel Detayları ve Uyarılar

   * Satışa açık tüm turlarımızı TravelTerminal.net internet adresimizden online olarak yada ofisimizi 0212 587 22 22 numaralı hattından arayarak satın alabilirsiniz.  Ofisimiz hafta içi 09:00 - 18:00 Cumartesi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil bir durumda 0535 611 72 68 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. 

   * Günübirlik Treking Turlarımızda katılımcı sayısı en az 12 olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir. Tur katılımcısı 12 - 15 arası Minibüs araç, 16 - 31 arası Midibüs araç hareket etmektedir.

  * Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır.

  * Yürüyüş Turlarımıza 12 yaşından büyük tüm misafirlerimiz katılabilmektedir.

  * Tur katılımcıları arasında Ekipman ve Fiziki koşullar itibariyle Yürüyüşe uygun olmayan kişiler olduğu takdirde; Rehberimiz yürüyüşe uygun olmayan katılımcımızı araç ile birlikte, yürüyüş sonunda buluşmak üzere bırakabilir. Rehberlerimizin her konuda önceliği Grubun Yürüyüş Güvenliği olup, grubun yapacağı yürüyüşte alacağı tüm kritik güvenlik kararlarında tam yetkilidir. Şirketimiz tur grubu içerisinde yürüyüşe uygun görülmeyen bir katılımcı için herhangi bir iade yapmamaktadır.  

  * Tur araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen aracın Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür. 

  * Günübirlik Treking / Yürüyüş Turları bir doğa aktivitesi olup herhangi bir Kültürel - Tarihi mekan ziyareti bulunmamaktadır. Turlarımızda görev alan Rehber konumunda bulunan yetkililerimiz Doğada Hayatta kalma ve Doğal alanlarda grubun güvenli şekilde bir noktadan diğerine geçişini yapması konusunda yetkin mihmandarlardır.

  * Tur güzergahında yapılacak yürüyüş parkurları ve konaklama süreleri Rehberimiz tarafında zorunlu nedenlerle değiştirilebilir. Acente bu nedenle programın akışı ve yürüyüş güzergahı sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

  * Tur esnasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, gezi noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan acentemiz sorumlu tutlamaz.   İptal Şartları

  * Misafirlerimiz satın aldıkları tüm günübirlik turlarda; tur hareketine  7 gün kala %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir.

  * Tur Hareketine 7 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 48 saat kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti günübirlik turlar için 15 TL dir. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.