travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 

Yurt Dışı Turlar hakkında

 • Yurt dışı Turları Hakkında Önemli Uyarılar ve Bilgiler Nelerdir ?

  Uçuşlar :
  Travel Terminal , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir.  Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardanTravel Terminal sorumlu tutulamaz. 

  Pasaport :
  Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Travel Terminal konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için geçerli pasaport ve vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Vize alınamaması durumundan Travel Terminal sorumlu değildir.  

  Kişi Sayısı Yetersizliği :
  Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

  Tur İçeriğinde olası değişiklikler :
  Travel Terminal , gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.  Travel Terminal , kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.  Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Travel Terminal sorumlu tutulamaz. 

  Tur İptali Hakkında :
  Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Tüketiciden kaynaklı tur iptallerinde sözleşme koşullarına ve iptal ceza-i yaptırımları geçerli olmaktadır. Lütfen Tur Sözleşmenizi inceleyiniz.

  Konaklama Koşulları :
  Belirtilen fiyatlar 2 kişilik odada kişibaşı ücretlerdir. Tek kişilik konaklamalarda ilave ücret alınmaktadır. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Bazı ülkelerde 3 kişilik oda uygulaması yaygın olmayıp, bazı otellerde 3 kişilik veya üzeri oda tipi bulunmamaktadır. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 
 • Yurt Dışı Turlarına nasıl katılabiliriz?

  Travel Terminal internet sayfasında ilan edilmiş olan tüm turları inceleyebilirsiniz. Bu turlardan bazıları 15 ve üzeri grup katılımlarına müsait, bazıları da bireysel olarak katılabileceğiniz paket programlardır. Tur takviminde tarihi belirlenmiş tüm turlarımıza bireysel olarak başvurabilirsiniz. Turlarımıza katılmak için mutlaka rezervasyon yapmanız gerekmektedir. Tercih ettiğiniz tur için bulunduğunuz sayfadan online başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca, 0212 587 22 22 numaralı telefonumuzdan Yurt Dışı Turlar Bölümü ile iletişime geçerek Rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.
 • Yurt Dışı Turlara Nasıl rezervasyon Yapabiliriz?

  Turlarımıza katılmak için Rezervasyon yapmanız gerekmektedir. Tercih ettiğiniz tur için bulunduğunuz sayfadan online başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca, 0212 587 22 22 numaralı telefonumuzdan Yurt Dışı Turlar Bölümü ile görüşerek de Rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Yurt Dışı Turları Nasıl Hazırlanmaktadır?

  Yurt Dışı turları gidilecek ülkeye ve tur paketine göre değişkenlik gösterse de genel olarak şu şekilde hazırlanmaktadır.

  Destinasyon Belirleme :
  Ülkelerin tarihi güzellikleri, doğal yapıları, iklimi, arkelojik ve kültürel zenginliği gibi tüm ana unsurlar belirlenerek, muhtemel bir turda katılımcıları cezbedecek konular detaylıca incelenir. Tur bütçesi, gezi süresi ve görülecek yerler eğer tatmin edici ise bu bölgeye tur planlamaya hazır hale gelinmiş demektir. Bu hazırlıklar sonucu gezi destinasyonumuz oluşmuştur ve bu destinasyonda sunulabilecek profesyonel bir programın ilk adımı atılmış durumdadır.

  Tur Detayları ve Operatör seçimi :
  Her ülkenin kanunlarınca belirlenmiş yerel hizmet sağlayan tur operatörleri bulunmaktadır. Tur planlanacak bölgedeki bu tur operatörleri ile kurulan temaslar ile en iyi zamanlama ve maliyet dengesine sahip tur planı hazırlanır. Rehber, araç, oteller gibi hizmetlerin iskelet yapıları oluşturulur ve yerel tur operatörümüz ile kontrat yapılır. Artık turumuz büyük oranda satışa hazır hale gelmiştir.

  Turun Satışa açılması :
  Tur planı oluştuktan sonra, uluslararası uçuşlar, varsa içhat bağlantıları, varsa tur lideri gibi detaylar da belirlenerek tur son haline getirilir. Satış fiyatına etki eden, pazarlama giderleri, kur riskleri, sigortalar, kâr gibi finansal faktörler de hesaplandıktan sonra tur fiyatı belirlenerek satışa açılır. 

   
 • Yurt Dışı Turları kaç kişilik hazırlanmaktadır?

  Travel Terminal yurt dışı turları butik olarak hazırlanmış seyahat paketleridir. Bu nedenle hareket kabiliyeti olan, birbirleri ile iy anlaşabilecek, uzun turların temposunu yavaşlatmayacak, seri ve kolay yönetilebilen küçük tur grupları oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu Gruplarda kişi sayısının 15 ile 25 kişi arasında olması tercih edilmektedir. Bazı tarihlerde katılım azlığı nedeniyle 15 kişinin altında ya da tam tersi talep fazlası nedeniyle 25 üzerinde gruplar oluşabilmektedir. Fakat bu durum nadir uygulanmakta olup, talep gören turların 25 kişiyi aşması durumunda yeni ve bağımsız bir plan hazırlanarak satışa açılması genel uygulamadır. Kısacası tur planında imkanlar el verdiğince kişi yoğunluğu engellenmektedir. Özellikle uzun tur planlarında, kişi sayısının bu aralıkta tutulması, turların daha verimli gerçekleşmesine katkı sağlamaktadır.
  Tek seyahat planına bağlı, aynı uçakla, aynı otelde, aynı araçla seyahat eden yüzlerce kişinin, katıldığı bir Yurtdışı kültür turunun katılımcılara yoğunluktan kaynaklı bir dizi sorunlar getirmesi nedeniyle tercih edilmemektedir. Bu şekilde kalabalık gruplar ancak kurum ve kuruluşlardan gelen özel talepler ile daha rahat tur planlarıyla ve mümkünse küçük gruplara bölünerek hazırlanmaktadır. 
 • Turları sürekli takip etmek istiyorum, Turlardan nasıl haberim olabilir?

  Travel Terminal Turları internet sitesi aracılığı ile tüm halkımıza açık bir şekilde ilan edilmektedir. Ayrıca haber bültenleri, mail grupları, facebook, görsel ve yazılı reklam yayınları İnternet reklamları gibi yollarla tüm halkımıza duyurulmaktadır. Tur programlarını düzenli takip etmek isteyen müşterilerimizin Mail gruplarımıza, Facebook sayfamıza, İnternet sayfamıza üye olmalarını tavsiye etmekteyiz.
Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.