travelterminal.net'e Hoşgeldiniz Lütfen giriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.
Kullanıcı Sözleşmesi
Gizlilik Sözleşmesi
ÜYE GİRİŞİ
 
 
ÜYE KAYIT
 
 
Vize Hizmetleri
Travel Terminal seyahat acentası Yurtdışı departmanı; uzman kadrosu ile Uçak biletleri, Vize İşlemleri ve Tüm Dünyada otel rezervasyonları konusunda faaliyet göstermektedir.

Travel Terminal; Yurtdışı Seyahatlerinizde, uçak biletlerivize işlemleri, otel rezervasyonları gibi profesyonel bilgi gerektiren hizmetleri sizin için zahmetsizce hazırlar. Seyahatlerin en zor kısmı olan vize işlemlerinde sizleri yormadan, hızlı ve güvenli hizmet üretmek Seyahat Danışmanlarımızın ana amacıdır. Siz evinizden, ofisinizden ayrılmadan, işyerinizde masanızdan kalkmadan vizeniz, uçak biletiniz, hatta oteliniz bile hazır edilerek size en kısa sürede ulaştırılmaktadır.

Seyahatinizin gerçekleşmesi için; güvenilir bir seyahat markası olarak, bilgili ve tecrübeli seyahat danışmanlarımız ile size hizmet vermekten mutluluk duyarız. Türkiye'nin her iline, her ilçesine, her köyüne aynı kalitede ve tecrübede seyahat hizmeti sağlamayı başaran bir seyahat merkezi ile çalışma ayrıcalığını yaşamanızı tavsiye ederiz. 

Travel Terminal'in yurt dışı seyahat pazarında izlediği yönetim ve kalite standartları oldukça yüksek olup, farklı kurumlar ile karşılaştırılması söz konusu değildir. Alt yapı yatırımları ve hizmet kalitesi yüksek fakat hizmet bedelleri bu kadar ekonomik başka bir örnek şirket ülkemizde faaliyet göstermemektedir. Kendi tarzını ve hizmet standartını yaratan, sektöründe örnek alınan bir marka ile çalışmaktan keyif alacağınıza eminiz.

Sizin için çalışan, konusunda uzman ... Travel Terminal Yurtdışı Departmanı Ekibi...

Vize Hakkında Bilgiler
1.VİZE NEDİR ?
Vize, bir devletin ülkesine seyahat edecek bir yabancının pasaportuna koyduğu ve bu yabancının ülkesine girebileceğini gösteren bir kayıttır.

2.VİZE NEREDEN ALINIR ?
Vizeler, seyahat edilecek ülkenin, Büyükelçilik veya Konsolosluklarından alınır.

3.VİZE ALIRKEN, HANGİ BELGELER İSTENİR?
Vize başvurusunda istenilen belgeler ülkeden ülkeye, seyahat amacına veya başvuranın pasaportunun türüne (diplomatik, hizmet, hususi, umuma mahsus pasaport veya seyahat belgesi) ve hatta zamandan zamana büyük değişiklikler gösterebilmektedir. 

Vize hakkında detaylı bilgiler için Tıklayınız... Vize hakkında detaylı bilgiler

Vize Rejim Tablosu
Türkiye Cumhuriyeti pasaportu kullanan vatandaşlarımız için tüm dünya ülkelerinin vize uygulamalını bu bölümde görebilirsiniz.

Ülkelerin vize uygulaması, pasaport türüne, vize tipine göre değişkenlik göstermektedir. Bu bölümde ülkelerin T.C. pasaportları için Turistik amaçlı seyahatlerde uyguladığı vize rejimleri yer almaktadır.

Tabloyu Görmek için Tıklayınız... Tabloyu Görmek için Tıklayınız

T.C. Pasaport Türleri ve Detayları
Schengen Ülkeleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Avrupa Birliğine girme çalışmalarımız devam ederken birçok vatandaşımız farklı amaçlarla Avrupa Birliği üye ülkelerine ziyaretlerde bulunuyor. Bazı Avrupa Birliği ülkeleri de o meşhur Schengen Vizesini sizden istiyorlar. Peki Schengen nedir? Hangi ülkeler Schengen Vizesi ister? Bu vizeyi almak size ne gibi faydalar sağlar? Travel Terminal olarak bizde bu konunun yeterince iyi bilinmedigini düşünerek bu açıklayıcı yazıyı sizler için hazırladık. Umarız okuduktan sonra sorularınızın yanıtlarını alabilirsiniz.

Schengen Ülkeleri hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız... Vize hakkında detaylı bilgiler

Güncel Haberler, Duyurular
01.08.2013 tarihli Haber
Gana :
Gana Dış işleri bakanlığından yapılan açıklamaya göre ; 02.06.2012 Tarihi itibariyle Gana 'ya yapılacak seyahatlerde Sarı Humma Aşı Kartı Zorunlu hale getirilmiştir. Aşı kartının ibraz edilememesi halinde başvurulara vize verilmeyeceği açıklanmıştır. Vatandaşlarımızın ; Gerekli aşıyı başvuru öncesinde yaptırmaları, Seyahatlerini planlarken Aşının koruma etkinliği kazanacağı süreyi de göz önünde bulundurmalarını önemle rica ederiz. 

01.08.2013 tarihli Haber
Suudi Arabistan :
01.08.2013 - 21.10.2013 tarihleri arasında Ticari / Turistik / Umre vizelerinin verilmesini durdurmuştur. Bu süre içerisinde Sadece Suudi Arabistan Dış işleri Bakanlığından onaylı davetlerde Ticari vize verilebileceğini açıklanmıştır.  

17.07.2012 tarihli Haber
Ukrayna :
Ukrayna Konsolosluğu 01.08.2012 Tarihi itibariyle Ukrayna 'ya seyahat edecek Türk Vatandaşlarının 1 Ay süre ile vizesiz geçiş hakkı tanınacağını duyurmuştur.

01.06.2012 Tarihli Haber... 
Vietnam :
 Vietnam konsolosluğu Ticari ve Turistik vize işlemlerinde Vietnam Makamlarından gelen davetiye ile vize işlemi yapılabileceğini duyurdu. Vietnam'a bireysel turistik seyahat edecek vatandaşlarımızın vize davetiyesi konusunda sıkıntı yaşamamaları için Paket turları tercih etmeleri tavisye edilmektedir.

01.06.2011 Tarihli Haber... 
Rusya :
 Rusya Federayonu Turistik seyahatler için Türk Vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırmıştır. Rusya Federasyonuna Turistik seyahat edecek vatandaşlarımızın Gidiş dönüş Uçak bileti ve geçerli otel rezervasyonlarının olması yeterlidir.

01.12.2009 Tarihli Haber...
Libya :
 Libya hükümeti ile yapılan anlaşmaya göre Türk Vatandaşlarının Libya 'ya girişlerinde kapı vizesi uygulaması başlayacağı duyuruldu. Uygulamanın yeni olması nedeniyle sıkıntılar yaşanabileceği için Vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.
 
19.10.2009 Tarihli Haber... 
Katar : 
 19 Ekim 2009 Pazartesi günü yayınlanan Resmi Gazete’de 17 Ağustos 2009 tarihinde İstanbul’da imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Arasında Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport Hamilleri İçin Vizenin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına Dair Mutabakat Muhtırası”nın Bakanlar Kurulu’nca 29 Eylül 2009 tarihinde onaylandığı belirtilmiştir.

Mail Grubuna Katıl
Travelterminal.net sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin hakları TEK TURIZM İNŞ.TESKT. SAN. ve TİC. Şirketine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup değişiklik olması durumunda Travelterminal.net sorumlu tutulamaz.