Amerika Birleşik Devletleri Vize Bilgileri

Amerika Birleşik Devletleri Vize Bilgileri


Örnek vize başvuru dosyası

Amerika Vizesi İçin Gereken Evraklar

Amerika Birleşik Devletleri Vizesi Şahsi Başvuru gerektirmektedir. Amerika Vize işlemlerinde Travel Terminal olarak  DS160 Formu'nun Doldurulması işlemi için hizmet vermekteyiz. 
Online DS160 Başvuru formunuzun hazırlanabilmesi için Web Sayfamızın sağ üst köşesinde bulunan Vize Bilgi Formu doldurulmalıdır. Bu dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra dikkatlice ve doğru bilgiler ile doldururak, fotoğrafınız ile birlikte vize@travelterminal.net mail adresimize gönderilmesi gerekmektedir.


 Konsoloslukta Vize başvurusunun yapılması.
Randevu tarihinizde ve saatinde konsoloslukta hazır bulunmanız gerekmektedir. Bu aşamada yanınızda Pasaportunuz, tarafımızca doldurulmuş başvuru formunuz, fotoğrafınız ve diğer ek evraklarınız olmalıdır. Konsolosluk yetkilisi başvuru esnasında sizden herhangi bir belge almaz. Yanınızda götürdüğünüz ve aşağıda size önerdiğimiz belgeleri sadece gerekli olduğu takdirde görmek ister. ( Başvuru işlemleri sadece sizin tarafınızdan yapılabilir. Konsolosluk sizin dışınızda başka bir kimseden başvuru / aracı kişi ve kurum kabul etmemektedir. )

Aşağıda Yer alan Evrakların başvuru aşamasında yanınızda olmasında fayda vardır. 
1.
 Pasaport (Sahibi tarafından imzalanmış ve seyahat bitiminden itibaren en az 1 yıl geçerli)
2. Vize başvuru formu (Travel Terminal Tarafından Doldurulan online Başvuru Formu ) 
3. Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz  2 adet 5x5 ebatından fotoğraf
4. Şirketin imza sirküleri fotokopisi (süresi geçmemiş)
5. Faaliyet belgesi fotokopisi( son 3 ay tarihli ) 
6. Vergi levhası fotokopisi ( bulunduğunuz yılın işlenmiş olması gerekmektedir)
7. Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
8. SGK işe giriş bildirgesi veya Bağkur dökümleri, Son 4 aylık maaş bordroları
9. Banka hesap cüzdanları ( güncel tarihli hesap hareketli ve bakiyeli son 6 aylık banka cüzdan fotokopisi yada bankanın antetli kağıdına yazılmış son hesap durumunu gösteren son 6 aylık hesap dökümü özeti)
10. Tapu Fotokopisi ( var ise ), Araç ruhsat fotokopisi
11. Evli iseniz Evlililik cüzdanı fotokopisi  yada nüfüs kayıt örneği
12. Otel ve uçak rezervasyonları 

Fiyat Tablosu

ÜLKE VİZE SÜRESİ VİZE TİPİ GİRİŞ SAYISI VİZE HARCI FORM ÜCRETİ
AMERİKA 10 Yıla Kadar Ticari Çok Girişli 160 USD 200 TL
AMERİKA 10 Yıla Kadar Turistik Çok Girişli 160 USD 200 TL
AMERİKA 10 Yıla Kadar Özel Ziyaret Çok Girişli 160 USD 200 TL
200 TL Form doldurma ücreti+Randevu+  Uçak/ Otel rezervasyon İndirim Kampanyasıdır. 


Fiyatlandırma Detayları ;
* Vize fiyatlarımıza, tüm işlem masrafları dahil, Kdv hariçtir. 
* Vize fiyatlarımız ofisimize; mail yolu ile veya elden teslim edilen evraklar için fiyatlandırılmıştır.
* Kargo ya da Moto Kurye ile tarafımıza ulaştırılan evrakların, geliş ve gidiş masrafları müşterimize aittir.
* Kargo ile evrak, pasaport gönderecek müşterilerimiz Yurtiçi Kargo aracılığı ile 'Travel Terminal' ismini belirterek şirketimize gönderim yapabilirler. 
* Sigortanın konsolosluk tarafından zorunlu tutulduğu işlemlerde, Sigorta bedelleri de fiyatlarımıza dahil edilmiştir. 
* Sigorta poliçelerinde 65 Yaş ve üzeri kişiler ayrıca fiyatlandırılmakta olup, müracatınız bu kapsama giriyor ise, oluşacak fiyat farkı sizden ayrıca talep edilecektir. 

Amerika Birleşik Devletleri 'nin, T.C. Pasaportları Vize uygulaması ;
Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport )   :  Vize Gerekiyor.
Hususi Pasaport                 ( Yeşil Pasaport )      : Vize Gerekiyor.
Hizmet Pasaportu               ( Gri Pasaport )        :  Vize Gerekiyor.
Diplomatik Pasaport            ( Kırmızı Pasaport ) :  Vize Gerekiyor.

1. Aşama ; DS160 Formunun doldurulması : ( Travel Terminal Tarafından gerçekleştirilir )
Yukarıda Belirtilen Ücret; Amerika vizesi başvuru için gerekli olan DS160 formunun doldurulması için tahsil edilmektedir. Son derece karmaşık olan ve hakkınızda birçok bilginin gerekli olduğu bu formu hatasız doldurabilmemiz için; Web Sayfamızın sağ üst köşesinde bulunan Vize Bilgi Formu bilgisayarınıza indirerek doldurmanız gerekmektedir. Bu soru formunda yer alan tüm soruları yanıtladıktan sonra, fotoğrafınız ile birlikte vize@travelterminal.net mail adresine göndermeniz gerekmektedir. İşlem ücretinin ödenmesini takip eden ilk iş günü mesai bitimine kadar DS160 Formunuz doldurulacak ve size mail olarak ulaştırılacaktır. Bu mail geldikten sonra bir diğer aşamaya geçebilirsiniz.


2. Aşama ; Harç Ücretinin yatırılması ve Randevu alınması ( Travel Terminal VEYA Sizin tarafınızdan gerçekleştirilir)
Başvuru harcınızı yatırabilmek ve Randevu alabilmek için 0850 252 63 55 numaralı telefonu arayarak işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu görüşme esnasında kredi kartınızdan telefon aracılığı ile 160 USD konsolosluk harcı ödemesi yapmanız gerekecektir. Yukarıda belirtilen numarayı aramadan önce aşağıda bulunan evrakları yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
* DS160 formunuz,
* Pasaportunuz,
* Kredi kartınız

3. Aşama ; Konsoloslukta Vize Müracatı ( Sizin tarafınızdan gerçekleştirilecektir.)
Amerika vizesi başvurusu için; Sizin adınıza doldurulan Başvuru formunuz ve diğer evraklarınız ile birlikte, randevu tarihinizde konsoloslukta hazır bulunmanız gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğunda hiçbir firma sizin adına vize başvurunda bulunamamaktadır. Tüm Müracatçıların vize başvurusu esnasında şahsen konsoloslukta hazır bulunmaları gerekmektedir. Konsolosluk görevlisi ile yapılan mülakat neticesinde, vize verilip verilmeyeceğine Konsolosluk karar verecek ve size bildirecektir.  

BAZI ÖNEMLİ BİLGİLER :

 Fiyatlandırma Detayları ; 
* Yukarıda belirtilen Vize fiyatlarımıza, Başvuru Formu Doldurma ve Hizmet Bedeli dahildir.
* Amarika vizesi için sigorta zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat talep edildiği takdirde Amerika da geçerli sigortanız ücret karşılığında hazırlanmaktadır. Bu nedenle Sigorta bedeli fiyatlarımıza dahil edilmemiştir.

Amerika'nın , T.C. Pasaportları Vize uygulaması ;
Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport ) : Vize Gerekiyor.
Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport ) : Vize Gerekiyor.
Hizmet Pasaportu ( Gri Pasaport ) : Vize Gerekiyor.
Diplomatik Pasaport ( Kırmızı Pasaport ) : Vize Gerekiyor.

Amerika'ya Uçak Bileti satın almak istiyorum; 
Travel Terminal, tüm havayollarının biletlerini en ekonomik fiyatlara size sağlamaktadır. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm uçuşları sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre uçuş sunmaktadırlar. Bu işlem için havayollarının belirlediği Bilet ve Hizmet bedeli dışında bir ücret talep edilmemektedir. Uçak bileti talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız.

Amerika'da Otel Rezervasyonu yapmak ve satın almak istiyorum; 
Travel Terminal, gideceğiniz şehirde kalacağınız oteli zahmetsizce ve en ekonomik fiyatlara size sunabilmektedir. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm müsait otelleri sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre otel sunmaktadırlar. Otel Rezervasyonu talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız.

Diğer  uyarılar; 
Vizeniz Çıkmadan Otel ve Uçak Bileti Satın Almayınız. Konsolosluğa Vize başvurusu yapıldığında vize alınacağının garantisi hiçbir zaman yoktur. Vize vermek sadece Konsolosluğun insiyatifinde bir durumdur. Başvurunuz olumsuz sonuçlandığında yaptığınız tüm harcama boşa gider ve yanar. Olumlu sonuçlanan başvurularda da vize alım sürecinin öngörülen zamandan daha uzun sürme riski vardır. Bu nedenlerden ötürü Vize işlemleri bitmeden Asla Bilet ve Otel satın almayınız veya başka bir ülkeye kesin seyahat planı yapmayınız. Eğer promosyon fiyatlardan yararlanmak veya zorunlu durumlar nedeniyle Uçak bileti ve Otel satın almışsanız sorumluluğun size ait olduğunu hatırlatmak isteriz. Yukarıda belirttiğimiz risklerden dolayı Vize sonuçlanmadan satın aldığınız Bilet ve Otelinizi kullanamayacak duruma düşmeniz durumunda Travel Terminal sorumluluk kabul etmemektedir. Bu uyarımız vize müracatı yapan tüm misafirlerimiz tarafından okunmuş kabul edillir.

Yıpranmış Pasaportlara dikkat ! 
Yıpranmış yada tahrip olmuş pasaportları konsolosluk işleme almamaktadır. Vize tatbik edilmiş fakat yıpranmış bir pasaporta sahipseniz ülkeye girişte pasaport polislerinin pasaportunuzdaki yıpranmadan dolayı sizi bekletmesi ya da daha fazla bir inceleme tatbik etmesi olasıdır. Hatta sadece bu yüzden ülkeye giriş yapamayabilirsiniz. Eski Pasaportlarınız da Vize işlemlerinde gerekebilmektedir ! Konsolosluk özellikle ilk defa vize tatbik edilecek ( boş ) pasaportlar da eski pasaportları da talep etmektedir. Başvurunuz bu şekilde olacak ise mutlaka eski pasaportlarınızı da gönderiniz.