Finlandiya Vize Bilgileri

Finlandiya Vize Bilgileri


Finlandiya Vizesi İçin Gereken Evraklar

Turistik Vize
1. Pasaport (en az 6 ay geçerli olmalıdır)
2. 1 adet fotoğraf - renkli, arka fonu beyaz ( 47mmx36 mm / yüz uzunluğu 32mm- 36 mm)
3. Uçuş rezervasyonu (gidiş-dönüş)
4. Otel Rezervasyonu veya Tarafınıza gönderilmiş olan orijinal davet mektubu
5. Kimliğin aslı ve fotokopisi
6. En fazla bir ay önce alınmış vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğinin aslı  (anne, baba ve tüm kardeşleri evli iseniz es ve çocukları da gösteren ayrıntılı aile toplum kağıdı)
7. 20-30 yaş arası erkekler için askerlik durumunu gösteren belgenin aslı
8. 30.000 Euro değerinde Seyahat Sigortası
9. Gelir durumunu gösteren belgelerin aslı (banka hesap cüzdanı, kredi kartı limitini gösteren belge, vs.)
10. Başvuru sahibi çalışıyor ise: 
İşverenden orijinal iş seyahati veya yıllık izin belgesi - içeriğinde başvuru sahibinin görevi, çalıştığı süre ve iş seyahatinin veya yıllık izinin sonunda tekrar işe başlıyacağı hakkında bilgi olması şarttır.
Orijinal muhasebe tasdikli son 4 aylık maaş bordrosu, Orijinal SSK hizmet dökümü ,
'aslı gibidir' damgalı muhasebe tasdikli İşe giriş bildirgesi
11.  Başvuru sahibinin kendisine ait bir işyeri var ise: 
Şirketinin orijinal başlıklı kağıdına yazılmış seyahat sebebi ile ilgili bilgiler içeren bir dilekçe
Orijinal Bağkur veya SSK belgeleri, Orijinal Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti
Orijinal Faaliyet Belgesi, Noter onaylı Vergi Levhası, Orijinal İmza sirküleri veya orijinal noter tasdikli fotokopisi, Orijinal Ticaret Sicil gazetesi veya orijinal noter tasdikli fotokopisi
12. serbest meslek sahipleri için; Bağkur belgelerinin aslı veya noter onaylı örneği
13. Emekli ise; Emeklilik belgelerinin aslı
14. 18 yaşın altındakiler, anne ve babanın, tek başına seyahat edebileceğine dair iznini gösteren bir yazı ibraz etmelidir. Ebeveynlerden biri çocuk ile birlikte seyahat edecekse, sadece çocukla birlikte seyahat etmeyecek olan ebeveynin izninin ibraz edilmesi yeterlidir.
15. Vize Başvuru formu ve sonuç belgesi imzalanmalıdır  ( madde 37 ve son sayfada signature yazan kısım imzalanmalıdır ) ( Web sayfamızdan indirilmelidir )
16. Vize Başvuru Hizmet Sözleşmesi imzalanmalıdır. ( Web sayfamızdan indirilmelidir )
  
Ticari Vize
+ Yukarıdaki belgelere ek olarak; Tarafınıza gönderilmiş olan orijinal davet mektubu. Şirketin antetli kağıdına yazılmış davetiyede seyahat sebebi ile ilgili bilgiler içermelidir ve 3 aydan eski olmaması gerekmektedir. (Fax veya E-posta ile yollanmış davetler kabul edilmemektedir)
 
NOT 1 : Yukarıda belirtilen gerekli evraklar ,genel evrak listesi olup,konsolosluk ek evrak talep edebilmektedir.

Fiyat Tablosu

ÜLKE VİZE SÜRESİ VİZE TİPİ GİRİŞ SAYISI İŞLEM SÜRESİ TOPLAM ÜCRET
FİNLANDİYA Kons.Belirler Ticari Kons.Belirler 7 İş Günü 155 EUR
FİNLANDİYA Kons.Belirler Turistik Kons.Belirler 7 İş Günü 155 EUR
FİNLANDİYA Kons.Belirler Özel Ziyaret Kons.Beirler 7 İş Günü 155 EUR

Fiyatlandırma Detayları ;
* Vize fiyatlarımıza, tüm işlem masrafları dahil, Kdv hariçtir. 
* Vize fiyatlarımız ofisimize elden teslim edilen evraklar için fiyatlandırılmıştır.
* Kargo ya da Moto Kurye ile tarafımıza ulaştırılan evrakların, geliş ve gidiş masrafları müşterimize aittir.
* Kargo ile evrak, pasaport gönderecek müşterilerimiz Yurtiçi Kargo aracılığı ile 'Travel Terminal' ismini belirterek şirketimize gönderim yapabilirler. 
* Sigortanın konsolosluk tarafından zorunlu tutulduğu işlemlerde, Sigorta bedelleri de fiyatlarımıza dahil edilmiştir. 
* Sigorta poliçelerinde 65 Yaş ve üzeri kişiler ayrıca fiyatlandırılmakta olup, müracatınız bu kapsama giriyor ise, oluşacak fiyat farkı sizden ayrıca talep edilecektir. 

Finlandiya'nın, T.C. Pasaportları Vize uygulaması ;
Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport )   : Vize Gerekiyor.
Hususi Pasaport                 ( Yeşil Pasaport )      : Vizeden Muaf.
Hizmet Pasaportu               ( Gri Pasaport )        : Vizeden Muaf.
Diplomatik Pasaport            ( Kırmızı Pasaport ) : Vizeden Muaf.

Finlandiya'ya Uçak Bileti satın almak istiyorum;
Travel Terminal, tüm havayollarının biletlerini en ekonomik fiyatlara size sağlamaktadır. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm uçuşları sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre uçuş sunmaktadırlar. Bu işlem için havayollarının belirlediği Bilet ve Hizmet bedeli dışında bir ücret talep edilmemektedir. Uçak bileti talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız.

Finlandiya'da Otel Rezervasyonu yapmak ve satın almak istiyorum;
Travel Terminal, gideceğiniz şehirde kalacağınız oteli zahmetsizce ve en ekonomik fiyatlara size sunabilmektedir. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm müsait otelleri sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre otel sunmaktadırlar.  Otel Rezervasyonu talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız.  

Finlandiya Vize Başvuruları için özel uyarılar;

Vizeniz Çıkmadan Otel ve Uçak Bileti Satın Almayınız.
Konsolosluğa Vize başvurusu yapıldığında vize alınacağının garantisi hiçbir zaman yoktur. Vize vermek sadece Konsolosluğun insiyatifinde bir durumdur. Başvurunuz olumsuz sonuçlandığında yaptığınız tüm harcama boşa gider ve yanar. Olumlu sonuçlanan başvurularda da vize alım sürecinin öngörülen zamandan daha uzun sürme riski vardır.
Bu nedenlerden ötürü Vize işlemleri bitmeden Asla Bilet ve Otel satın almayınız veya başka bir ülkeye kesin seyahat planı yapmayınız. Eğer promosyon fiyatlardan yararlanmak veya zorunlu durumlar nedeniyle Uçak bileti ve Otel satın almışsanız sorumluluğun size ait olduğunu hatırlatmak isteriz. Yukarıda belirttiğimiz risklerden dolayı Vize sonuçlanmadan satın aldığınız Bilet ve Otelinizi kullanamayacak duruma düşmeniz durumunda Travel Terminal sorumluluk kabul etmemektedir. Bu uyarımız vize müracatı yapan tüm misafirlerimiz tarafından okunmuş kabul edillir. 

Yıpranmış Pasaportlara dikkat ! 
Yıpranmış yada tahrip olmuş pasaportları konsolosluk işleme almamaktadır. Vize tatbik edilmiş fakat yıpranmış bir pasaporta sahipseniz ülkeye girişte pasaport polislerinin pasaportunuzdaki yıpranmadan dolayı sizi bekletmesi ya da daha fazla bir inceleme tatbik etmesi olasıdır. Hatta sadece bu yüzden ülkeye giriş yapamayabilirsiniz.

Eski Pasaportlarınız da Vize işlemlerinde gerekebilmektedir !
Konsolosluk özellikle ilk defa vize tatbik edilecek ( boş ) pasaportlar da eski pasaportları da talep etmektedir. Başvurunuz bu şekilde olacak ise mutlaka eski pasaportlarınızı da gönderiniz.

Vize İşlem süreleri  ve Randevu sistemi :
Yukarıda belirtilen işlem süreleri Randevu aşamasından sonra pasaportunuzun konsoloslukta kalış süresini göstermektedir. Evraklarınızın acentamıza ulaşmasını takiben işlem günü için konsolosluktan randevu alınmaktadır. Bu randevu zamanı, konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik göstermekte olup, işlem öncesi randevu günü söylemek mümkün değildir.