Suudi Arabistan Vize Bilgileri

Suudi Arabistan Vize Bilgileri


Suudi Arabistan Vizesi İçin Gereken Evraklar

 TİCARİ VİZE
 • Gidiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport
 • Eksiksiz doldurulmuş vize formu
 • Davetiye (Kurban Bayramına kadar sadece Dışişleri Bakanlığı Onaylı davetiyeler kabul edilecektir - fax,fotokopi olabilir)
 • ‘’Ticari şerike‘’ ( Suud firmasının faaliyet belgesi ) fotokopisi
 • Konsolosluğa hitaben ingilizce dilekçe ( Ticaret odasından onaylatılacak )Firma İstanbul dışında ise ticaret odasından sonra bulunduğu ilin valiliğine tasdik yaptıracaktır.
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • Ticari sicil gazetesi fotokopisi
 • Faaliyet belgesi ingilizce ( Yeni Tarihli ) orjinal
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Diploma fotokopisi ( en son mezun olduğu okul )
 • SSK işe giriş belgesi veya bağ-kur dökümü  maaş bordrosu,son iki aylık hizmet dökümü
 • Arka fonu beyaz  2 adet fotoğraf
 • Vize Başvuru formu imzalanmalıdır ( Web sayfamızdan indirilmelidir ) 
 • Vize Başvuru Hizmet Sözleşmesi imzalanmalıdır. ( Web sayfamızdan indirilmelidir )
 • NOT :     Dilekçe de şahsın firmadaki konumu ile gelen davetiyedeki meslek  aynı olmalı
 • Not : Turistik Vize, Hac veya Umre vizeleri ile ilgili şirketimiz işlem yapmamaktadır. Bu tip vize işlemleriniz için Seyahatinizi organize eden kuruma başvurmanızı rica ederiz.

*** Suudi Arabistan vize işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.

Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Travel Terminal Suudi Arabistan vizesi alabilmektedir.

Fiyat Tablosu

ÜLKE VİZE SÜRESİ VİZE TİPİ GİRİŞ SAYISI İŞLEM SÜRESİ TOPLAM ÜCRET
SUUDİ ARABİSTAN 3 Ay / 1 Ay Kalışlı Ticari 1 Girişli 4 İş Günü 200 USD
SUUDİ ARABİSTAN 6 Ay / 3 Ay Kalışlı Ticari Çok Girişli 4 İş Günü 400 USD
Fiyatlandırma Detayları ;
* Vize fiyatlarımıza, tüm işlem masrafları dahil, Kdv hariçtir. 
* Vize fiyatlarımız ofisimize elden teslim edilen evraklar için fiyatlandırılmıştır.
* Kargo ya da Moto Kurye ile tarafımıza ulaştırılan evrakların, geliş ve gidiş masrafları müşterimize aittir.
* Kargo ile evrak, pasaport gönderecek müşterilerimiz Yurtiçi Kargo aracılığı ile 'Travel Terminal' ismini belirterek şirketimize gönderim yapabilirler. 
* Sigortanın konsolosluk tarafından zorunlu tutulduğu işlemlerde, Sigorta bedelleri de fiyatlarımıza dahil edilmiştir. 
* Sigorta poliçelerinde 65 Yaş ve üzeri kişiler ayrıca fiyatlandırılmakta olup, müracatınız bu kapsama giriyor ise, oluşacak fiyat farkı sizden ayrıca talep edilecektir. 

Suudi Arabistan'nın, T.C. Pasaportları Vize uygulaması ;
Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport ) : Vize Gerekiyor.
Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport ) : Vize Gerekiyor.
Hizmet Pasaportu ( Gri Pasaport ) : Vize Gerekiyor.
Diplomatik Pasaport ( Kırmızı Pasaport ) : Vize Gerekiyor.

Suudi Arabistan 'a Uçak Bileti satın almak istiyorum;
Travel Terminal, tüm havayollarının biletlerini en ekonomik fiyatlara size sağlamaktadır. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm uçuşları sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre uçuş sunmaktadırlar. Bu işlem için havayollarının belirlediği Bilet ve Hizmet bedeli dışında bir ücret talep edilmemektedir. Uçak bileti talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız.

Suudi Arabistan'da Otel Rezervasyonu yapmak ve satın almak istiyorum;
Travel Terminal, gideceğiniz şehirde kalacağınız oteli zahmetsizce ve en ekonomik fiyatlara size sunabilmektedir. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm müsait otelleri sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre otel sunmaktadırlar.  Otel Rezervasyonu talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız.  

Suudi Arabistan Vize Başvuruları için özel uyarılar;

Vizeniz Çıkmadan Otel ve Uçak Bileti Satın Almayınız.
Konsolosluğa Vize başvurusu yapıldığında vize alınacağının garantisi hiçbir zaman yoktur. Vize vermek sadece Konsolosluğun insiyatifinde bir durumdur. Başvurunuz olumsuz sonuçlandığında yaptığınız tüm harcama boşa gider ve yanar. Olumlu sonuçlanan başvurularda da vize alım sürecinin öngörülen zamandan daha uzun sürme riski vardır.
Bu nedenlerden ötürü Vize işlemleri bitmeden Asla Bilet ve Otel satın almayınız veya başka bir ülkeye kesin seyahat planı yapmayınız. Eğer promosyon fiyatlardan yararlanmak veya zorunlu durumlar nedeniyle Uçak bileti ve Otel satın almışsanız sorumluluğun size ait olduğunu hatırlatmak isteriz. Yukarıda belirttiğimiz risklerden dolayı Vize sonuçlanmadan satın aldığınız Bilet ve Otelinizi kullanamayacak duruma düşmeniz durumunda Travel Terminal sorumluluk kabul etmemektedir. Bu uyarımız vize müracatı yapan tüm misafirlerimiz tarafından okunmuş kabul edillir. 

Yıpranmış Pasaportlara dikkat ! 
Yıpranmış yada tahrip olmuş pasaportları konsolosluk işleme almamaktadır. Vize tatbik edilmiş fakat yıpranmış bir pasaporta sahipseniz ülkeye girişte pasaport polislerinin pasaportunuzdaki yıpranmadan dolayı sizi bekletmesi ya da daha fazla bir inceleme tatbik etmesi olasıdır. Hatta sadece bu yüzden ülkeye giriş yapamayabilirsiniz.

Eski Pasaportlarınız da Vize işlemlerinde gerekebilmektedir !
Konsolosluk özellikle ilk defa vize tatbik edilecek ( boş ) pasaportlar da eski pasaportları da talep etmektedir. Başvurunuz bu şekilde olacak ise mutlaka eski pasaportlarınızı da gönderiniz.

Başvuru öncesi önemli bilgiler :
1- Suudi Arabistan Başkonsolosluğu Pasaportlarında İsrail vizesi yada giriş—çıkış kaşesi bulunan yolcuların başvurularını genelde geri çevirmektedir.
2- Vize başvuru formları Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak—okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
3- Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş rötuşsuz ve arka fonu beyaz (4x6cm) özelliklere sahip 2 adet vesikalık resim istemektedir.
4- Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi—Salı—Çarşamba—Perşembe saat 09.00 - 15.00 saatleri arasında kabul etmekte--Cuma günleri başvuru kabul edilmemektedir. Başvurular 1-2 iş gününde sonuçlanmaktadır.Expres vize uygulaması yoktur.
5- Tek başına bir bayanın seyahat etmek istemesi durumunda konsolosluk VİZE VERMEMEKTEDİR.
6- Suudi Arabistan vizesi işlem süresi randevu alındıktan sonra 7 iş günüdür. Hac ve Umre dönemlerinde bu süre uzayabilir.
7- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bütün pasaportlar için Suudi Arabistan vizesi almak zorundadır.