Portekiz Vize Bilgileri

Portekiz Vize Bilgileri


Örnek vize başvuru dosyası

Portekiz Vizesi İçin Gereken Evraklar

1. Pasaport (en az 6 ay geçerli)
2. 2 adet fotoğraf (arka fonu beyaz, renkli vesikalık)
3. Uçak / seyahat rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler
4. Otel rezervasyonları veya seyahat planını gösterir belgeler
5. Aile/Arkadaş Ziyareti için; davet mektubu ve Aile bağlarının olduğuna dair belge (Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği)
6. Ticari Seyahat için;  Ulusal mevzuata uygun davetiye ve/veya teminat
7. Fuara katılım için; Fuara katılacaksa giriş kartı veya katılıma ilişkin belgeler.
5. Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: örnek: son üç aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap dökümü, ve düzenli geliri gösterir belgeler: örnek; son üç ayın maaş bordroları (ya da benzeri)
6.  30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
7.  Başvuru sahibi çalışan ise: 
- Vize talep dilekçesi, İşveren mektubu ve/veya izin onayı, SGK (sosyal güvenlik) işe giriş bildirgesi ve SGK "hizmet dökümü" , Şirketin ticaret odasındaki kaydı, ticaret sicil gazetesinin kopyası, Vergi levhası, imza sirküleri
8.  Başvuru şirket sahibi ise: 
– Şirketin antetli kağıdına vize talep dilekçesi, Şirketin ticaret odasındaki kaydı, ticaret sicil gazetesinin kopyası, Vergi levhası, imza sirküleri,
9. Başvuru sahibi emekli ise: 
– Emekli maaşını gösterir belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı)
10. Reşit olmayan ve iki velisi ile beraber yolculuk etmeyenler için;  yolculuk yapmayan velisinin noter tasdikli muvafakat namesi; eğer ebevenyler ayrı ise bunu belgeleyen resmi evrağı
11. Vize Başvuru formu, Hizmet Sözleşmesi, Vekaletname ( imzalanmalıdır ) ( Web sayfamızdan indirilmelidir )

Fiyat Tablosu

ÜLKE VİZE SÜRESİ VİZE TİPİ GİRİŞ SAYISI İŞLEM SÜRESİ TOPLAM ÜCRET
PORTEKİZ Kons.Belirler Ticari Kons.Belirler 7 İş Günü 155 EUR
PORTEKİZ Kons.Belirler Turistik Kons.Belirler 7 İş Günü 155 EUR
PORTEKİZ Kons.Belirler Özel Ziyaret Kons.Belirler 7 İş Günü 155 EUR

Fiyatlandırma Detayları ;
* Vize fiyatlarımıza, tüm işlem masrafları dahil, Kdv hariçtir. 
* Vize fiyatlarımız ofisimize elden teslim edilen evraklar için fiyatlandırılmıştır.
* Kargo ya da Motor Kurye ile tarafımıza ulaştırılan evrakların, geliş ve gidiş masrafları müşterimize aittir.

* Kargo ile evrak, pasaport gönderecek müşterilerimiz Yurtiçi Kargo aracılığı ile 'Travel Terminal' ismini belirterek şirketimize gönderim yapabilirler. 
* Sigortanın konsolosluk tarafından zorunlu tutulduğu işlemlerde, Sigorta bedelleri de fiyatlarımıza dahil edilmiştir. 
* Sigorta poliçelerinde 65 Yaş ve üzeri kişiler ayrıca fiyatlandırılmakta olup, müracatınız bu kapsama giriyor ise, oluşacak fiyat farkı sizden ayrıca talep edilecektir. 


Portekiz'in, T.C. Pasaportları Vize uygulaması ;
Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport )   : Vize Gerekiyor.
Hususi Pasaport                 ( Yeşil Pasaport )      : Vizeden Muaf.
Hizmet Pasaportu               ( Gri Pasaport )        : Vizeden Muaf.
Diplomatik Pasaport            ( Kırmızı Pasaport ) : Vizeden Muaf.

Portekiz'e Uçak Bileti satın almak istiyorum;
Travel Terminal, tüm havayollarının biletlerini en ekonomik fiyatlara size sağlamaktadır. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm uçuşları sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre uçuş sunmaktadırlar. Bu işlem için havayollarının belirlediği Bilet ve Hizmet bedeli dışında bir ücret talep edilmemektedir. Uçak bileti talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız.

Portekiz'de Otel Rezervasyonu yapmak ve satın almak istiyorum;
Travel Terminal, gideceğiniz şehirde kalacağınız oteli zahmetsizce ve en ekonomik fiyatlara size sunabilmektedir. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm müsait otelleri sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre otel sunmaktadırlar.  Otel Rezervasyonu talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız.  

Portekiz Vize Başvuruları için özel uyarılar;

Vizeniz Çıkmadan Otel ve Uçak Bileti Satın Almayınız.
Konsolosluğa Vize başvurusu yapıldığında vize alınacağının garantisi hiçbir zaman yoktur. Vize vermek sadece Konsolosluğun insiyatifinde bir durumdur. Başvurunuz olumsuz sonuçlandığında yaptığınız tüm harcama boşa gider ve yanar. Olumlu sonuçlanan başvurularda da vize alım sürecinin öngörülen zamandan daha uzun sürme riski vardır.
Bu nedenlerden ötürü Vize işlemleri bitmeden Asla Bilet ve Otel satın almayınız veya başka bir ülkeye kesin seyahat planı yapmayınız. Eğer promosyon fiyatlardan yararlanmak veya zorunlu durumlar nedeniyle Uçak bileti ve Otel satın almışsanız sorumluluğun size ait olduğunu hatırlatmak isteriz. Yukarıda belirttiğimiz risklerden dolayı Vize sonuçlanmadan satın aldığınız Bilet ve Otelinizi kullanamayacak duruma düşmeniz durumunda Travel Terminal sorumluluk kabul etmemektedir. Bu uyarımız vize müracatı yapan tüm misafirlerimiz tarafından okunmuş kabul edillir. 

Yıpranmış Pasaportlara dikkat ! 
Yıpranmış yada tahrip olmuş pasaportları konsolosluk işleme almamaktadır. Vize tatbik edilmiş fakat yıpranmış bir pasaporta sahipseniz ülkeye girişte pasaport polislerinin pasaportunuzdaki yıpranmadan dolayı sizi bekletmesi ya da daha fazla bir inceleme tatbik etmesi olasıdır. Hatta sadece bu yüzden ülkeye giriş yapamayabilirsiniz.

Eski Pasaportlarınız da Vize işlemlerinde gerekebilmektedir !
Konsolosluk özellikle ilk defa vize tatbik edilecek ( boş ) pasaportlar da eski pasaportları da talep etmektedir. Başvurunuz bu şekilde olacak ise mutlaka eski pasaportlarınızı da gönderiniz.

Vize İşlem süreleri  ve Randevu sistemi :
Yukarıda belirtilen işlem süreleri Randevu aşamasından sonra pasaportunuzun konsoloslukta kalış süresini göstermektedir. Evraklarınızın acentamıza ulaşmasını takiben işlem günü için konsolosluktan randevu alınmaktadır. Bu randevu zamanı, konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik göstermekte olup, işlem öncesi randevu günü söylemek mümkün değildir.