Danimarka Vize Bilgileri

Danimarka Vize Bilgileri


Örnek vize başvuru dosyası

Danimarka Vizesi İçin Gereken Evraklar

1. Pasaport ( en az 6 ay geçerli ) Eski pasaportlar (var ise)
2. Yeni çekilmiş arka fonu beyaz 2 adet Biometrik fotoğraf.
3. Kimlik Fotokopisi ve pasaport bütün vize sayfaları fotokopisi(Renkli)
4. Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış seyahat amacını ve tarihlerini bildiren Danimarka Başkonsolosluğuna hitaben İngilizce ya da Türkçe yazılmış vize takip dilekçesi
5. Şirketin imza sirküleri fotokopisi (süresi geçmemiş)
6. Faaliyet belgesi Orjinali (son 3 aylık olmak zorunda) 
7. Vergi levhası fotokopisi
8. Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
9. Tam Tekmil Vukuatlı Nufus Kayıt Örneği
10. Banka hesap cüzdanları veya Hesap hareket dökümü ( güncel tarihli hesap hareketli ve bakiyeli son 3 aylık banka cüzdan fotokopisi yada bankanın antetli kağıdına yazılmış son hesap durumunu gösteren son 3 aylık hesap dökümü özeti)
11. Evli olanlardan evlenme cüzdanı yada nüfus dairesinden alınmış nüfus kayıt örneği
12. Başvuru Ticari amaçlı ise; Davet eden firma tarafından Kaşe ve imzalı davet mektubu (Danimarka da görüşülecek karşı firmadan)
13. Başvuru Turistik amaçlı ise; Otel ve Uçuş rezervasyonlarınızı gösterir belgeler
14. Başvuru Özel Ziyaret amaçlı ise; Sizi davet eden kişiye ait Adres, Gelir, Ev, İş vb bilgileri gösterir belgeler ve davet yazısı
15. 30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası
16. Vize Başvuru formu, Hizmet Sözleşmesi, Vekaletname ( imzalanmalıdır ) ( Web sayfamızdan indirilmelidir ) 

Fiyat Tablosu

ÜLKE VİZE SÜRESİ VİZE TİPİ GİRİŞ SAYISI İŞLEM SÜRESİ TOPLAM ÜCRET
DANİMARKA Kons.Belirler Ticari Kons.Belirler 12 İş Günü 155 EUR
DANİMARKA Kons.Belirler Turistik Kons.Belirler 12 İş Günü 155 EUR
DANİMARKA Kons.Belirler Özel Ziyaret Kons.Belirler 12 İş Günü 155 EUR

Fiyatlandırma Detayları ;
* Vize fiyatlarımıza, tüm işlem masrafları dahil, Kdv hariçtir.
* Vize fiyatlarımız ofisimize elden teslim edilen evraklar için fiyatlandırılmıştır.
* Kargo ya da Moto Kurye ile tarafımıza ulaştırılan evrakların, geliş ve gidiş masrafları müşterimize aittir.
* Kargo ile evrak, pasaport gönderecek müşterilerimiz Yurtiçi Kargo aracılığı ile 'Travel Terminal' ismini belirterek şirketimize gönderim yapabilirler.
* Sigortanın konsolosluk tarafından zorunlu tutulduğu işlemlerde, Sigorta bedelleri de fiyatlarımıza dahil edilmiştir.
* Sigorta poliçelerinde 65 Yaş ve üzeri kişiler ayrıca fiyatlandırılmakta olup, müracatınız bu kapsama giriyor ise, oluşacak fiyat farkı sizden ayrıca talep edilecektir. 

Danimarka'nın, T.C. Pasaportları Vize uygulaması ;
Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport )   : Vize Gerekiyor.
Hususi Pasaport                 ( Yeşil Pasaport )      : Vizeden Muaf.
Hizmet Pasaportu               ( Gri Pasaport )        : Vizeden Muaf.
Diplomatik Pasaport            ( Kırmızı Pasaport ) : Vizeden Muaf.

Danimarka'ya Uçak Bileti satın almak istiyorum;
Travel Terminal, tüm havayollarının biletlerini en ekonomik fiyatlara size sağlamaktadır. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm uçuşları sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre uçuş sunmaktadırlar. Bu işlem için havayollarının belirlediği Bilet ve Hizmet bedeli dışında bir ücret talep edilmemektedir. Uçak bileti talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız.

Danimarka'da Otel Rezervasyonu yapmak ve satın almak istiyorum;
Travel Terminal, gideceğiniz şehirde kalacağınız oteli zahmetsizce ve en ekonomik fiyatlara size sunabilmektedir. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm müsait otelleri sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre otel sunmaktadırlar. Otel Rezervasyonu talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız.

Danimarka Vize Başvuruları için özel uyarılar;

Vizeniz Çıkmadan Otel ve Uçak Bileti Satın Almayınız. 

Konsolosluğa Vize başvurusu yapıldığında vize alınacağının garantisi hiçbir zaman yoktur. Vize vermek sadece Konsolosluğun insiyatifinde bir durumdur. Başvurunuz olumsuz sonuçlandığında yaptığınız tüm harcama boşa gider ve yanar. Olumlu sonuçlanan başvurularda da vize alım sürecinin öngörülen zamandan daha uzun sürme riski vardır. Bu nedenlerden ötürü Vize işlemleri bitmeden Asla Bilet ve Otel satın almayınız veya başka bir ülkeye kesin seyahat planı yapmayınız. Eğer promosyon fiyatlardan yararlanmak veya zorunlu durumlar nedeniyle Uçak bileti ve Otel satın almışsanız sorumluluğun size ait olduğunu hatırlatmak isteriz. Yukarıda belirttiğimiz risklerden dolayı Vize sonuçlanmadan satın aldığınız Bilet ve Otelinizi kullanamayacak duruma düşmeniz durumunda Travel Terminal sorumluluk kabul etmemektedir. Bu uyarımız vize müracatı yapan tüm misafirlerimiz tarafından okunmuş kabul edillir.

Yıpranmış Pasaportlara dikkat !
Yıpranmış yada tahrip olmuş pasaportları konsolosluk işleme almamaktadır. Vize tatbik edilmiş fakat yıpranmış bir pasaporta sahipseniz ülkeye girişte pasaport polislerinin pasaportunuzdaki yıpranmadan dolayı sizi bekletmesi ya da daha fazla bir inceleme tatbik etmesi olasıdır. Hatta sadece bu yüzden ülkeye giriş yapamayabilirsiniz.

Eski Pasaportlarınız da Vize işlemlerinde gerekebilmektedir !
Konsolosluk özellikle ilk defa vize tatbik edilecek ( boş ) pasaportlar da eski pasaportları da talep etmektedir. Başvurunuz bu şekilde olacak ise mutlaka eski pasaportlarınızı da gönderiniz.

Vize İşlem süreleri ve Randevu sistemi :
Yukarıda belirtilen işlem süreleri Randevu aşamasından sonra pasaportunuzun konsoloslukta kalış süresini göstermektedir. Evraklarınızın acentamıza ulaşmasını takiben işlem günü için konsolosluktan randevu alınmaktadır. Bu randevu zamanı, konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik göstermekte olup, işlem öncesi randevu günü söylemek mümkün değildir.

Biometrik veri parmak izi hakkında:
25 Eylül 2014 tarihi itibariyle tüm Schengen ülkeleri; Biyometrik Veri Alımı ( parmak izi ve dijital fotoğraf) sistemine geçiş yapmışlardır.
Bu sistemle birlikte,  (daha önce schengen vizesi alınmış  olsa bile) başvuru sahibinin randevu saatinde şahsen Konsoloslukta/Vize Başvuru Merkezinde bulunması gerekecektir.  Biyometrik veri 5 yıl boyunca saklanacaktır. Mesela 30 Ekim 2019 da başvuru yapıp parmak izi veren bir kişi 30 Ekim 2024 e kadar parmak izinden muaftır, Bu süre zarfında acente olarak vize başvurunuzu sizin gelmenize gerek kalmadan yapabileceğiz.