İngiltere Vize Bilgileri

İngiltere Vize Bilgileri


Örnek vize başvuru dosyası

İngiltere Vizesi İçin Gereken Evraklar

İngiltere Vizesi Şahsİ Başvurudur. İngiltere Vize işlemlerinde Travel Terminal olarak oldukça güç olan online Başvuru Formunuzun Doldurulmasında size yardımcı olmaktayız.
 
Konsoloslukta Vize başvurusunun yapılması.
Vize Başvurularınızın 1 aydan önce yapılmasını Tavsiye etmekteyiz.Randevu tarihinizde ve saatinde konsoloslukta hazır bulunmanız gerekmektedir. Bu aşamada yanınızda Pasaportunuz, başvuru formunuz, fotoğrafınız ve diğer ek evraklarınız olmalıdır. Konsolosluk yetkilisi başvuru esnasında sizden herhangi bir belge almaz. Yanınızda götürdüğünüz ve aşağıda size önerdiğimiz belgeleri sadece gerekli olduğu takdirde görmek ister. ( Bu işlemi şahsen siz yapmalısınız )


Aşağıda Yer alan Evrakların başvuru aşamasında yanınızda olmasında fayda vardır

1. Eski ve yeni pasaport orjinalleri ve fotokopileri
2. Konsolosluğa hitaben ingilizce dilekçe antetli kağıda kaşeli –yetkili kişi tarafından imzalı
3. 2 adet yeni çekilmiş vesikalık arka fon beyaz resim (6 ayı geçmemiş olması gerekmekte ölçüleri uygun olmayan yolcular konsoloslukta da resim çektirebilirler)
4. Kimlik fotokopisi
5.Otel - Uçak rezervasyonu
6.Bakiyeli  son üç aylık banka hesabı bankadan ingilizce yazı yada banka hesap cüzdanı aslı
7.Turistik gidiliyor ise(gayrimenkul+araba ruhsatı+kira kontratı) fotokopileri
8. Aile ziyaretlerinde davetiye ve davetiye gönderen kişinin kimlik yada pasaport Fotokopisi
9.Ticari gidiliyor ise (davetiye)
10.Resmi sicil gazetesi fotokopisi 
11.Vergi levhası yenisi fotokopisi
12.İmza sirküleri fotokopisi
13. Faaliyet belgesi (son 3 aya ait)
SSK-Bağkur-Emekli sandığı-Vakıf a bağlı çalışan ilave olarak
14.İşe giriş bildirgesi-emekli sandığı sicil yazısı-vakıf yazısı
15.4-A hizmet dökümü ( barkodlu )
16.Son Üç aylık  maaş bordosu ( kaşeli imzalı )
17.Eş ile birlikte gidiliyor ise evlilik cüzdan fotokopisi
18.Çocuklar ile seyahat edilecekse okuyor ise okuldan öğrenci belgesi (ingilizce tercümesi)
19. Vukuatlı Nüfus kayıt örneği

Fiyat Tablosu

ÜLKE VİZE SÜRESİ VİZE TİPİ GİRİŞ SAYISI İŞLEM SÜRESİ FORM ÜCRETİ
İNGİLTERE Kons.Belirler Ticari Kons.Belirler 7 İş Günü 150 TL
İNGİLTERE Kons.Belirler Turistik Kons.Belirler 7 İş Günü 150 TL
İNGİLTERE Kons.Belirler Özel Ziyaret Kons.Belirler 7 İş Günü 150 TL

Önemli Uyarı : 
Yukarıda Belirtilen Ücreti İngiltere vizesi başvuru için gerekli olan online formun doldurulması için Temin edilmektedir.  Son derece karmaşık olan ve hakkınızda birçok bilginin gerekli olduğu bu formu hatasız doldurabilmemiz için seyahat danışmanımız size bir soru formu gönderecektir. Bu soru formunda yer alan tüm soruları yanıtladıktan sonra işlem yetkilinize ulaştırmanız gerekmektedir. 0212 587 22 22 numaralı hattımızdan seyahat danışmanınız sizi bilgilendirecektir. 

İngiltere vizesi başvurusu için; Sizin adınıza doldurulan Başvuru formunuz ve diğer evraklarınız ile birlikte, randevu tarihinizde konsoloslukta hazır bulunmanız gerekmektedir. 

İngiltere Konsolosluğunda hiçbir firma sizin adına vize başvurunda bulunamamaktadır. Müracatçıların vize başvurusu esnasında şahsen konsoloslukta hazır bulunmaları gerekmektedir. 
Fiyatlar güncelleniyor...

Fiyatlandırma Detayları ;

* Yukarıda belirtilen Vize fiyatlarımıza, Başvuru Formu Doldurma ve Hizmet bedeli dahildir. Kdv hariç olup ayrıca eklenmektedir. 
* İngiltere vizesi için sigorta zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat talep edildiği takdirde ingiltere de geçerli sigortanız ücret karşılığında hazırlanmaktadır. Bu nedenle Sigorta bedeli fiyatlarımıza dahil edilmemiştir. 

İngiltere'nın , T.C. Pasaportları Vize uygulaması ;
Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport ) : Vize Gerekiyor.
Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport ) : Vize Gerekiyor.
Hizmet Pasaportu ( Gri Pasaport ) : Vize Gerekiyor.
Diplomatik Pasaport ( Kırmızı Pasaport ) : Vize Gerekiyor.

İngiltere'ye Travel Terminal, tüm havayollarının biletlerini en ekonomik fiyatlara size sağlamaktadır. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm uçuşları sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre uçuş sunmaktadırlar. Bu işlem için havayollarının belirlediği Bilet ve Hizmet bedeli dışında bir ücret talep edilmemektedir. Uçak bileti talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız. 

İngiltere'de Otel Rezervasyonu yapmak ve satın almak istiyorum;
Travel Terminal, gideceğiniz şehirde kalacağınız oteli zahmetsizce ve en ekonomik fiyatlara size sunabilmektedir. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm müsait otelleri sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre otel sunmaktadırlar. Otel Rezervasyonu talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız. 

İngiltere Vizesi için Genel uyarılar;

Vizeniz Çıkmadan Otel ve Uçak Bileti Satın Almayınız. 

Konsolosluğa Vize başvurusu yapıldığında vize alınacağının garantisi hiçbir zaman yoktur. Vize vermek sadece Konsolosluğun insiyatifinde bir durumdur. Başvurunuz olumsuz sonuçlandığında yaptığınız tüm harcama boşa gider ve yanar. Olumlu sonuçlanan başvurularda da vize alım sürecinin öngörülen zamandan daha uzun sürme riski vardır. Bu nedenlerden ötürü Vize işlemleri bitmeden Asla Bilet ve Otel satın almayınız veya başka bir ülkeye kesin seyahat planı yapmayınız. Eğer promosyon fiyatlardan yararlanmak veya zorunlu durumlar nedeniyle Uçak bileti ve Otel satın almışsanız sorumluluğun size ait olduğunu hatırlatmak isteriz. Yukarıda belirttiğimiz risklerden dolayı Vize sonuçlanmadan satın aldığınız Bilet ve Otelinizi kullanamayacak duruma düşmeniz durumunda Travel Terminal sorumluluk kabul etmemektedir. Bu uyarımız vize müracatı yapan tüm misafirlerimiz tarafından okunmuş kabul edillir. 

Yıpranmış Pasaportlara dikkat ! 
Yıpranmış yada tahrip olmuş pasaportları konsolosluk işleme almamaktadır. Vize tatbik edilmiş fakat yıpranmış bir pasaporta sahipseniz ülkeye girişte pasaport polislerinin pasaportunuzdaki yıpranmadan dolayı sizi bekletmesi ya da daha fazla bir inceleme tatbik etmesi olasıdır. Hatta sadece bu yüzden ülkeye giriş yapamayabilirsiniz.

Eski Pasaportlarınız da Vize işlemlerinde gerekebilmektedir !
Konsolosluk özellikle ilk defa vize tatbik edilecek ( boş ) pasaportlar da eski pasaportları da talep etmektedir. Başvurunuz bu şekilde olacak ise mutlaka eski pasaportlarınızı da gönderiniz.

Vize İşlem süreleri ve Randevu sistemi :
Yukarıda belirtilen işlem süreleri Randevu aşamasından sonra pasaportunuzun konsoloslukta kalış süresini göstermektedir. Evraklarınızın acentamıza ulaşmasını takiben işlem günü için konsolosluktan randevu alınmaktadır. Bu randevu zamanı, konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik göstermekte olup, işlem öncesi randevu günü söylemek mümkün değildir.