Rusya Vize Bilgileri

Rusya Vize Bilgileri


Rusya Vizesi İçin Gereken Evraklar

Turistik Vize İşlemleri
1.
 Pasaport ( Vizesi süresinin bitişinden itibaren 6 Ay geçerli olmalıdır )
2. 1 Adet, Arka fonu beyaz Fotoğraf 
3. Ev ve işyeri adresleri, telefon bilgileri
4. Turistik Otel davetiyesi ( Şirketimiz tarafından hazırlanmaktadır )
5. Vize Başvuru Hizmet Sözleşmesi imzalanmalıdır. ( Web sayfamızdan indirilmelidir )

Ticari Vize İşlemleri
1.
 Pasaport ( Vizesi süresinin bitişinden itibaren 6 Ay geçerli olmalıdır )
2. 1 Adet, Arka fonu beyaz Fotoğraf 
3. Orjinal Ticari Davetiye  
4. Vize Başvuru Hizmet Sözleşmesi imzalanmalıdır. ( Web sayfamızdan indirilmelidir )

Rusya Ticari davetiyeniz, sizin adınıza Rusya yetkili makamlarından çıkarıltılmış ve orjinalinin Türkiye'ye getirilmiş olması gerekmektedir. Bu işlem sizin tarafınızdan gerçekleştirilecektir.

Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Travel Terminal Rusya vizesi alabilmektedir. 

Fiyat Tablosu

ÜLKE VİZE SÜRESİ VİZE TİPİ GİRİŞ SAYISI İŞLEM SÜRESİ TOPLAM ÜCRET
RUSYA 1 Ay Turist 1 Girişli 5 İş Günü 165 USD
RUSYA 1 Ay Turist 1 Giirişli 2 İş Günü / Expres 240 USD
RUSYA 1 Yıl Ticari Çok Girişli 25 Gün 600 USD

Fiyatlandırma Detayları ;
* Turistik Vize fiyatlarımıza, Otel Davetiyesi ve tüm işlem masrafları dahil, Kdv hariçtir. Ticari Vize fiyatlarımıza sadece Konsolosluk işlem ücretleri dahildir. Davetiye ücreti ve Kdv dahil değildir. 
* Vize fiyatlarımız ofisimize elden teslim edilen evraklar için fiyatlandırılmıştır.
* Kargo ya da Moto Kurye ile tarafımıza ulaştırılan evrakların, geliş ve gidiş masrafları müşterimize aittir.
* Kargo ile evrak, pasaport gönderecek müşterilerimiz Yurtiçi Kargo aracılığı ile 'Travel Terminal' ismini belirterek şirketimize gönderim yapabilirler. 
* Ticari Davetiyeniz varsa İndirimli  Vize Fyatları için Ofisimiz ile irtibata geçiniz lütfen. 

Rusya'nın, T.C. Pasaportları Vize uygulaması ;
Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport ) : Vize Gerekiyor.
Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport ) : Vizeden Muaf.
Hizmet Pasaportu ( Gri Pasaport ) : Vizeden Muaf.
Diplomatik Pasaport ( Kırmızı Pasaport ) : Vizeden Muaf.

Rusya'ya Uçak Bileti satın almak istiyorum;
Travel Terminal, tüm havayollarının biletlerini en ekonomik fiyatlara size sağlamaktadır. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm uçuşları sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre uçuş sunmaktadırlar. Bu işlem için havayollarının belirlediği Bilet ve Hizmet bedeli dışında bir ücret talep edilmemektedir. Uçak bileti talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız.

Rusya'da Otel Rezervasyonu yapmak ve satın almak istiyorum;
Travel Terminal, gideceğiniz şehirde kalacağınız oteli zahmetsizce ve en ekonomik fiyatlara size sunabilmektedir. Seyahat danışmanlarımız kullandıkları uluslararası programlar sayesinde tüm müsait otelleri sizin için karşılaştırmakta ve sizin arzunuza, kriterlerinize göre otel sunmaktadırlar.  Otel Rezervasyonu talepleriniz için iletişim hatlarımızı arayınız.  

Rusya Vize Başvuruları için özel uyarılar;

Vizeniz Çıkmadan Otel ve Uçak Bileti Satın Almayınız.
Konsolosluğa Vize başvurusu yapıldığında vize alınacağının garantisi hiçbir zaman yoktur. Vize vermek sadece Konsolosluğun insiyatifinde bir durumdur. Başvurunuz olumsuz sonuçlandığında yaptığınız tüm harcama boşa gider ve yanar. Olumlu sonuçlanan başvurularda da vize alım sürecinin öngörülen zamandan daha uzun sürme riski vardır.
Bu nedenlerden ötürü Vize işlemleri bitmeden Asla Bilet ve Otel satın almayınız veya başka bir ülkeye kesin seyahat planı yapmayınız. Eğer promosyon fiyatlardan yararlanmak veya zorunlu durumlar nedeniyle Uçak bileti ve Otel satın almışsanız sorumluluğun size ait olduğunu hatırlatmak isteriz. Yukarıda belirttiğimiz risklerden dolayı Vize sonuçlanmadan satın aldığınız Bilet ve Otelinizi kullanamayacak duruma düşmeniz durumunda Travel Terminal sorumluluk kabul etmemektedir. Bu uyarımız vize müracatı yapan tüm misafirlerimiz tarafından okunmuş kabul edillir. 

Yıpranmış Pasaportlara dikkat ! 
Yıpranmış yada tahrip olmuş pasaportları konsolosluk işleme almamaktadır. Vize tatbik edilmiş fakat yıpranmış bir pasaporta sahipseniz ülkeye girişte pasaport polislerinin pasaportunuzdaki yıpranmadan dolayı sizi bekletmesi ya da daha fazla bir inceleme tatbik etmesi olasıdır. Hatta sadece bu yüzden ülkeye giriş yapamayabilirsiniz.

Rusya'ya Sehat Nedeninize göre Vize Başvurusu yapınız ! 
Rusya Federasyonunun birçok vize tipi bulunmaktadır. Bu nedenle her çeşit seyahat tipine ayrıca bir vize tatbik edilmektedir. Rusya Federasyonuna giriş yaparken Pasaport polisi size seyahat amacınızı sorduğu zaman mutlaka vizenizin tipine uyan bir yanıt vermeniz gerekmektedir. Örneğin Turistik bir vize almışsanız, Turist olduğunuzu belirtmelisiniz. Ticari vize ile seyahat eden vatandaşlarımız ise Ticaret için geldiklerini belirtmelidirler. Ticari / Teknik Vizeler Rusya Federasyonundan birden fazla şehirde seyahat edecek veya uzun süre kalacak olan vatandaşlarımız için daha uygun bir vize türüdür.  

TURİSTİK RUSYA VİZELERİ YENİDEN BAŞLADI : 
Rusya Federasyonu Türkiye'den yapılan Turistik seyahatlerde vizesiz seyahat uygulamasını sonlandırmıştır. Bu nedenle vatandaşlarımızın zor durumda kalmamak için ofisimizle irtibata geçmelerini tavsiye ederiz.! 0212 587 22 22

Ticari Rusya Vizeleri Hakkında Açıklayıcı Bilgi :
Ticari vize işlemleri Rusya Yetkili makamlarından alınan orijinal davetiyenin konsolosluğa ibrazı ile yapılır. Ticari ve Teknik olarak iki çeşitte hazırlanan bu davetiyeler Rusyada ilgili makamlardan alınmaktadır. Bu işlemin tarafınızca yapılması gerekmektedir.
İş adamlarının mal alması yada satması, anlaşmalar yapması için verilen vizeye Ticari vize denmektedir.
Teknik vize ise Rusya’ya satılmış bir ürünün montajı, tamiri, bakımı, onarımı için görevli gidecek işçi / personelin seyahat edebilmesi için verilmektedir. Ticari vizeler çalışma vizeleri değildir.

RUSYA 1 Yıllık Ticari Vizeleri ile ilgili açıklama:
Rusya’ya 1 Yıllık çok girişli ticari vize ile seyahat eden Türk Vatandaşlarının 3 aydan fazla kalmaları yasaktır. Bu vizeye sahip vatandaşlarımız bir girşte en fazla 3 ay kalabilirler. Yıllık vizenizin üzerinde; Bu durumu izah edici bilgiler yer almaktadır. Vizelerin üzerinde yazan 90 rakkamı; tek seferde kalabileceğiniz toplam süreyi belirtir. Vizenin üzerinde yer alan 180 rakkamı; 1 yıl süresince Rusya 'da kalabileceğiniz toplam süreyi işaret eder.

Rusya'dan gelen Orjinal Davetiyeniz ile sizin adınıza vize alabiliyoruz.
Rusya'dan sizin adınıza çıkarılmış Davetiyeniz varsa ve Orjinali elinize gelmiş ise; sizin adınıza konsolosluktan vizenizi alabilmekteyiz. Davetiyenizin; Özel ziyaret, Çalışma, Ticari vb.gibi değişik türleri olabileceği için fiyatları da değişiklik göstermektedir. Bu nedenle davetiyenizi bize önceden fakslayarak fiyat talep edebilirsiniz.
İşleminizin tarafımızdan yapılmasını arzu ediyorsanız; Davetiyenizin bir fotokopisini kendinizde bırakıp, Pasaport, fotoğraf ve davetiyenin orjinalini adresimize kargo ile yollayınız. En kısa süre içerisinde konsolosluktan vizeniz alınıp adresinize gönderilecektir.